Ugrás a tartalomra

A Brunszvik oviban már ég a szeretet lángja

Létrehozva
Adventi gyertyagyújtást tartottak csütörtök délelőtt a MIÓVI Brunszvik Teréz Sport Tagóvodájában. A gyertyát Molnár Péter, a városrész önkormányzati képviselője gyújtotta meg. 

Fellobbant a szeretet lángja a MIÓVI Vologda városrészben található Brunszvik Teréz Sport Tagóvodájában. Az intézményben a hagyományoknak megfelelően idén is meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját. Az óvodások közösen énekeltek, majd az intézmény vezetője a városrész önkormányzati képviselőjével együtt meggyújtotta az utolsó gyertyát, amely Keresztelő Szent Jánost szimbolizálja. 

Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

- Évek óta nagyon szép hagyomány, hogy itt az óvoda udvarán egy-egy gyertyát meggyújtanak az adventi koszorún péntekenként advent következő vasárnapjához közeledve.  Ilyenkor az egész óvoda kivonul ide az udvarra, és együtt ünnepelnek. Örömmel csatlakoztam a rendezvényhez az intézményvezető meghívására – fogalmazott Molnár Péter, a KDNP önkormányzati képviselője a Miskolc Televíziónak, aki képviselői alapjából ajándékot is vitt a gyerekeknek. Minden csoportot egy-egy játékkal támogatott. 
 

 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Rózsafüzér imádság
Rózsafüzér imádság a békéért Miskolcon
Miskolc
Miskolc papsága rózsafüzér imádságra hívott mindenkit a békéért Miskolcon, a Hősök terére október 25-én.
Képgaléria
A MOHU hulladékudvar roadshowja
A jövő a kukában indul: Miskolcon játszva tanították a szelektálást
MiskolcOktatásÉletmódKörnyezet
A MOHU hulladékudvar roadshow-ja Miskolcra is elért, nem is akárhogy. A fenntarthatóságot egy nagy játékká változtatva szórakoztatták a családokat szombaton.
Képgaléria
Perecesi őszi vásár. Fotó: Juhász Ákos
Őszi Vásár Perecesen: friss termékek és közösségi összefogás Miskolc városrészében
Miskolc
Szombaton benépesült Pereces Advent tere: illatos almák, friss karfiolok és mosolygó árusok várták a látogatókat az Őszi Vásáron. A helyiek nemcsak bevásároltak, hanem szóba is elegyedhettek Miskolc alpolgármesterével a városrész fejlesztési kérdéseiről.