Ugrás a tartalomra

Majdnem hat milliárd forintos támogatás érkezik az avasi libegőre

Létrehozva
Már a Magyar Közlöny is lehozta, hogy kormányzati és európai uniós támogatással megvalósul a belvárost az Avassal összekötő libegő.
Kép
Fotó: Horváth Csongor

Tóth-Szántai József tette közzé a hírt szerda délután a közösségi médiában.

- Ez nem csupán egy látványos fejlesztés, amely része lesz a közösségi közlekedésnek, hanem egy új szimbólum, amely összeköti a várost és a természetet, a múltat és a jövőt, a közösséget és az élményt - írta a polgármester, hozzátéve,

a libegő a közösségi közlekedés része lesz, tehát MVK bérlettel vagy jeggyel lehet majd utazni rajta!
A tervezett libegő a belvárost köti majd össze az Avastetővel. Legutóbb Lázár János januári látogatásakor került szóba a libegő kérdése. Az építési és közlekedési miniszter akkor arról beszélt, hogy a projektet támogatandónak ítélte a szaktárca. A jelek szerint olyannyira, hogy az ezzel kapcsolatos határozat már be is került a legújabb Magyar Közlönybe:

"Zárt kabinos, gyors és a városi levegőt, környezetet kevésbé terhelő kötöttpályás közösségi közlekedési eszköz kerül kiépítésre az Avas kilátópont és TV-torony, valamint a belvárosi Szent István tér között, kb. 500 méteres pályahosszal."

- írják. A projektre szánt támogatás összege 5,72 milliárd forint.

Ez is érdekelhet

Halálig tartó egészséges élet
MiskolcSportSzabadidő
Az évek óta sikeres Avasi Kvaterka programsorozat megálmodói most más területen is szeretnének közösséget szervezni. Szombaton várják Miskolcot az Avasi kilátónál egy igazán aktív programra.
Képregényekkel és játékokkal lepték meg a kórház kis betegeit
MiskolcEgészségSzabadidő
Több mint 350 ezer forint értékű könyvet, képregényt és játékot adtak át a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Gyermekegészségügyi Központjának pénteken. Az adományok a május végén megrendezett első MiskolCON Képregény- és Geekfesztivál jótékonysági gyűjtéséből származnak.
Képgaléria
MEN-csütörtök
Erős kezdés a Miskolci Egyetemi Napokon
MiskolcSzabadidő
Csütörtökön megnyitott az idei MEN, Mehringerrel és Bruno X Spacc-cal.
Képgaléria
Eskü tétel és kibocsátó ünnepség a Rendvédelmi Technikumban
Esküt tettek a Miskolci Rendvédelmi Technikum végzősei
Miskolc
Ünnepélyes eskütétellel egybekötött kibocsátó ünnepséget tartottak pénteken a Miskolci Rendvédelmi Technikumban. A végzős tanulók a képzés sikeres teljesítése után próbaidős rendőrőrmesterként kezdik meg szolgálatukat az ország különböző rendőri szerveinél.