Ugrás a tartalomra

Szép, napos időnk lesz péntek tizenharmadikán

Létrehozva
Száraz, napos hétvége jön, marad a napos, gyengén felhős időjárás, csapadék nem várható.
Kép
Fotó: Horváth Csongor

A Zemplén térségében élénk, erős széllökések kísérhetik az északias szelet. Délután 25 fok körüli értékek várhatóak. Az UV-sugárzás 11 és 16 óra között erős, nagyon erős lesz - írja az idokep.hu.

Orvosmeteorológia

Pénteken is marad az anticiklonális, frontmentes időjárás és a nagy napi hőingadozás. A hűvös reggelen átmenetileg felerősödhetnek a kopásos jellegű ízületi panaszok.
Majd erős délelőtti felmelegedés hatására vérnyomás-ingadozás, keringési panaszok, szédülés alakulhat ki. Jellemző tünet lehet még a fáradékonyság, dekoncentráltság, bágyadtság. A melegedésre érzékenyeknél fejfájás, migrén is előfordulhat. A szelesebb tájakon élők körében tovább fokozódhatnak a fejfájásos panaszok, valamint ingerlékenység, nyugtalanság is jelentkezhet. A napos idő viszont jó hatással lesz hangulatunkra, közérzetünkre. Az UV-sugárzás 11 és 16 óra között országszerte erős, nagyon erős lesz, a magasabban fekvő területeken elérheti az extrém erős fokozatot is, ezért a szabadban gondoskodjunk bőrünk megfelelő védelméről.

Közlekedésmeteorológia

Pénteken is folytatódik a gyengén felhős, napos időjárás, mindenhol száraz utakkal találkozhatnak a közlekedők. A középső tájak kivételével többfelé megélénkül, északkeleten megerősödik az északi, északkeleti szél, mely kissé csökkentheti a járművek menetstabilitását. A napos időben érdemes vezetés közben napszemüveget viselni. Gyermekeinket, házi kedvenceinket ne hagyjuk a tűző napon álló zárt járműben.

Pollenjelentés

A következő napokban továbbra is magas lesz a levegőben az allergén növények virágporának koncentrációja. A pázsitfűfélék pol­len­kon­cen­tráci­ó­ja országosan magas tartományban alakul.

A pázsitfűre érzékeny allergiásoknál fokozódó tünetekre lehet számítani, melyek elsősorban orrfolyás, tüsszögés, illetve köhögés formájában jelentkezhetnek.
A csalánfélék virágpora közepes-magas szinten lehet jelen. Az útifű virágporának mennyisége alacsony-közepes szintet érhet el. A fenyőfélék, a bodza, a hárs, a szelídgesztenye és a bálványfa pol­len­kon­cen­tráci­ó­ja országszerte alacsony-közepes szintet ér el. A kültéri allergén gombák spóraszáma közepes, helyenként magas szinten lehet jelen.

Levegőminőség

A pmmonitoring.hu oldal péntek reggeli adatai szerint Miskolcon jó a levegő minősége.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
A MOHU hulladékudvar roadshowja
A jövő a kukában indul: Miskolcon játszva tanították a szelektálást
MiskolcOktatásÉletmódKörnyezet
A MOHU hulladékudvar roadshow-ja Miskolcra is elért, nem is akárhogy. A fenntarthatóságot egy nagy játékká változtatva szórakoztatták a családokat szombaton.
Képgaléria
Perecesi őszi vásár. Fotó: Juhász Ákos
Őszi Vásár Perecesen: friss termékek és közösségi összefogás Miskolc városrészében
Miskolc
Szombaton benépesült Pereces Advent tere: illatos almák, friss karfiolok és mosolygó árusok várták a látogatókat az Őszi Vásáron. A helyiek nemcsak bevásároltak, hanem szóba is elegyedhettek Miskolc alpolgármesterével a városrész fejlesztési kérdéseiről.
Családi napot szerveztek a Herman Ottó Múzeum Régészeti Látványraktárában.
Ahol a múlt újra divatba jön: kincsvadászat a miskolci múzeumban
MiskolcOktatásKultúraSzabadidőTudomány
Újra családi napot szerveztek a Herman Ottó Múzeum Régészeti Látványraktárában szombaton, ahol kicsik és nagyok közösen fedezhették fel a múlt titkait.