Ugrás a tartalomra

Zivatarveszély miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki

Létrehozva
Egy nyugat felől érkező hullámzó hidegfront előterében a nap első felében még kicsi eséllyel, majd elsősorban délután és kora este már nagyobb területen, nagyobb eséllyel alakulhatnak ki zivatarok, akár hevesebbek is.

Környezetükben viharos (60-80 km/h, hevesebb zivatar esetén >80 km/h) széllökés, intenzív csapadékhullás (10-25 mm, a Dunántúlon helyenként akár felhőszakadás is, >25-30 mm), illetve jégeső (~1-2 cm, elsősorban a Dunántúlon >2 cm) is előfordulhat. Este egy átmeneti lecsengés valószínűsíthető.

A csúcshőmérséklet döntően 32 és 38 fok között várható, északon, északnyugaton lehet ennél kissé hűvösebb. Késő estére 21 és 28 fok közé hűl le a levegő – írja vasárnap reggeli előrejelzésében a HungaroMet.

A korábbi napokkal ellentétben most már a Papírgyárnál is megfelelő értékeket mértek, a város többi részében pedig szokás szerint jó a levegő minősége a pmmonitoring.hu tájékoztatása szerint.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Baráthegyi Focikupa
Baráthegyi Focikupa a barátságosság jegyében
MiskolcSport
Fogyatékossággal élő sportolókból álló csapatok, valamint a Grund, a DVTK Ultras és a Szimbiózis Alapítvány munkatársainak csapata lépett pályára szerdán a Baráthegyi Majorság futballpályáján.
Továbbra is a világ élvonalában a MiReHu: újabb díjjal ismerték el munkájukat
MiskolcKörnyezet
Újabb rangos nemzetközi elismeréssel gazdagodott a MiReHu Nonprofit Kft.: a Társaság az International Solid Waste Association (ISWA) 2026. évi videós díjának 3. helyezését szerezte meg.
Képgaléria
Bartók Béla Művelődési Ház_Mocsári László
Hírességek léptek fel itt
Miskolc
Urbex túrát tartottunk a miskolci Bartók Béla Művelődési Házban. Ágotai József, a házat működtető egyesület elnöke mesélt arról, hogy milyen fellépő művészek fordultak meg itt.
törölköző széf
A törölköző széf ideje lejárt! Hogyan védjük meg értékeinket a standon?
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A törölköző nem védi meg az értékeinket. Mire figyeljünk fürdőzéskor?