Ugrás a tartalomra

Újra vaddisznók lepték el az Avast

Létrehozva
A vaddisznóveszély nem újkeletű probléma, a város megbízásából több vadász is dolgozik a befogásukon.

Megint vaddisznók garázdálkodjak az Avasi lakótelepen. Az erről szóló fotók néhány napja lepték el a Facebook miskolci vonatkozású oldalain. A felvételeken jól látható, hogy a probléma nem kicsi: nem egy, vagy nem két állatról van szó. A lakók főként a Mednyánszky utca környékéről jeleztek észleléseket.

Az, hogy a város legnagyobb lakótelepén újra és újra megjelennek a vaddisznók, nem újkeletű probléma. Amint megtudtuk, éppen ezért a város megbízásából több vadász is dolgozik a befogásukon, akik élve fogó csapdák és szóróetetés segítségével próbálják csökkenteni az állományt.

Kép
vaddiszno_fb_250730.jpg
Fotó: Facebook/Horváth Zsuzsa

Kiss Tibor egyike a területen dolgozó vadászoknak. A Miskolc Televízió híradójának, a Miskolc Mának a kérdésére a szakember elmondta, a helyzetet bonyolítja, hogy az Avason a személy és vagyonbiztonság védelme érdekében nem lehet lőfegyvert alkalmazni, így kizárólag a befogás és a szóróetetéssel történő elcsalást alkalmazhatják.

– Tudjuk azt, hogy komoly problémák vannak a területen. Ahogyan számoltam, két erősebb konda van jelen a városrészben, olyan huszonöt és harmincöt fő közötti egyedszámot számoltunk meg benne, amit vadkamerával vettünk fel, próbáljuk a helyzetet orvosolni, nagyon nehéz – mondta.

Kiss Tibor kiemelte, az elmúlt időszakban két nagy vadat sikerült elejteni, amiket a NÉBIH előírásai szerint az Afrikai Sertéspestis miatt nem szállíthattak el, így minden befogott példányt meg kell semmisíteni.

Kép
Fotó: MiNap-archív/Mocsári László

A vaddisznóveszélyről Fodor Zoltán, a körzet önkormányzati képviselője is tájékoztatta a lakosságot közösségi oldalán. „A városrész több pontján visszatérő a probléma elsősorban a zöld, bozótos, erdős területek közelsége miatt. A Facebookon is felhívtam a városlakók figyelmét, hogy senki ne hősködjön, ne nyúljanak a vaddisznókhoz, főleg ha a kicsinyeivel vannak, ez ugyanis nagyon veszélyes” – hangsúlyozta.

A szakértők azt tanácsolják, ha bárki vaddisznót lát semmiképpen ne közelítse meg, próbálja meg a legrövidebb úton kikerülni. Az önkormányzati képviselő arra kéri a lakosokat, amennyiben vaddisznót látnak, jelezzék a polgármesteri hivatal által megbízott vadásznak: Kiss Tibor: 06/70 223-63-32.

(Borítóképünk illusztráció)

Címkék

Ez is érdekelhet

öntözés
Segítsünk együtt megóvni városunk zöldjeit!
MiskolcKörnyezet
A tartós hőség és a csapadékhiány komoly megterhelést jelent a város fái, cserjéi és egyéb növényei számára, ezért arra kéri a Városgazda a miskolciakat, hogy öntözzék lakókörnyezetük növényeit.
Egész napos programokkal vár születésnapján a Miskolci Állatkert
MiskolcSzabadidő
A Miskolci Állatkert a nemzeti ünnepen, augusztus 20-án emlékezik meg fennállásának 43. évfordulójáról, amikor izgalmas és kreatív programokkal várnak kicsiket és nagyokat.
Az operatőrlegendától a virtuális barátnőn át az elhallgattatott aktivistákig a CineFest dokumentumfilmes programjában
MiskolcKultúra
A CineFest nem csak játékfilmekben, de dokumentum- és természetfilmekben is évről-évre elhozza a világ filmgyártásának krémjét.
Kalandos szabadulások a József Attila Könyvtárban
MiskolcKultúraSzabadidő
Csorba Piroska „A kutya találta barlang” című műve alapján rendeztek be családi szabadulószobát a József Attila Könyvtárban.