Ugrás a tartalomra

Már halhatatlan a Macik volt csatára és trénere

Létrehozva
Nagy elismerésben részesült Majoross Gergely, aki bekerült a Hírességek csarnokába.
Kép
Majoross
Majoross Gergely Miskolcon is játszott és edzősködött. Fotó: magánarchívum

Új tagot választott a Magyar Jégkorong Hírességek Csarnoka az elhunyt Jakabházy László helyére: utódja a szapporói hősök egyike, a férfi válogatottunkkal történelmi, A-csoportba jutást elért csatár, a jelenlegi szövetségi kapitány. Vele már az elitben maradást is elérte nemzeti együttesünk. Majorosst, akit sokan csak Mogyinak becéznek. Kolbenheyer Zsuzsanna, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke értesítette megtiszteltetéséről.

– Nagyon meglepődtem és meghatódtam a hír hallatán – mondta a negyvenhat éves szakvezető, aki kis túlzással ezer szállal kötődik az akkor még Miskolci Jegesmedvéknek hívott klubhoz.

A sárga-feketéknél a 2010-es évek elején támadóként szolgált, majd 2014/15-ben a Macik vezetőedzője volt, tanítványait Magyar Kupa-győzelemre vezette és irányításával a magyar bajnokságban és a MOL ligában is diadalmaskodtak a miskolciak. Majoross Gergely 2024 május óta tölti be a felnőtt válogatott szövetségi kapitányi tisztségét.

Címkék

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Megszépült az aluljáró. Fotó: Juhász Ákos
Új életet kapott a miskolci aluljáró falfestménye
Miskolc
Elkészült a miskolci aluljáró új street art alkotása, amely diákok, művészek és a város összefogásával született meg. Az átadáson Tóth-Szántai József polgármester is részt vett, aki nyilvánosan bocsánatot kért amiatt, hogy a korábbi falfestményt tévedésből lefestették.
Változás a Csabavezér úti buszközlekedésben
Változás a Csabavezér úti buszközlekedésben
Miskolc
A 4-es, 14-es, 43-as, 44-es, 45-ös, 914-es buszok közlekedését is érinti a változás.
Rejtélyes éjszaka a miskolci múzeumban
MiskolcKultúra
Kiállítások, tárlatvezetések, alkotófoglalkozások, családi programok és egy új nyomozós játék is várja az érdeklődőket a Múzeumok Éjszakáján Miskolcon. A Herman Ottó Múzeum és tagintézményei idén is több mint negyven programmal csatlakoznak az országos rendezvénysorozathoz.
Avasi útfelújítás
Lezárás lesz az avasi útfelújítás legkritikusabb szakaszain
Miskolc
Útlezárásokra kell számítani az Ifjúság úti és a Miskolctapolcai úti kereszteződésben.