Ugrás a tartalomra

Rászoruló hallgatóknak segít a miskolci önkormányzat

Létrehozva
Csatlakozott a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázat 2026-os fordulójához Miskolc önkormányzata.
Kép
Illusztráció

Az ösztöndíjrendszer keretében „A” és „B” típusú pályázatot lehet benyújtani. Miskolc 150 pályázót – köztük 130 fő „A” típusút, és 20 fő „B” típusút – kíván minimum 5 ezer forint/fő/hó, maximum 10 ezer forint/fő/hó önkormányzati támogatásban részesíteni, akinek háztartásában az egy főre eső havi nettó jövedelem nem haladja meg a 150 ezer forintot.

A pályázatok elbírálásának szempontja nem a tanulmányi eredmény, hanem a pályázó szociális helyzete – emelte ki a városháza szerdán kiadott közleménye.

Hozzátették: a pályázók az adatrögzítést az Önkormányzat Csatlakozási nyilatkozatának a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőhöz történő érkeztetését és elfogadását követően kezdhetik el. A rögzítést követően a pályázati űrlapot kinyomtatva és aláírva kell a pályázati kiírásokban felsorolt igazolásokkal, dokumentumokkal együtt az önkormányzathoz a megadott címre postai úton vagy személyesen eljuttatni az előírt határidőig.

A pályázat rögzítésének és az önkormányzathoz történő benyújtásának (postára adásának) határideje november 4. (kedd). Személyes leadásra a Polgármesteri Hivatal Központi Ügyfélszolgálatán kihelyezett gyűjtődobozban van lehetőség, legkésőbb november 4-én 16 óráig.

Az elbírálás határideje december 3. Az önkormányzat a meghozott döntésről és annak indokáról december 4-éig az EPER-Bursa rendszeren keresztül elektronikusan, vagy postai úton küldött levélben értesíti a pályázókat.

A pályázati kiírás további részletei és a jelentkezési adatlap megtalálható a Miskolc.hu oldalon.

Ez is érdekelhet

Tóth-Szánta József: Segítsünk életben tartani a miskolci fákat
MiskolcKörnyezet
A Miskolci Városgazda locsolóautói folyamatosan járják a várost, de a rendkívüli hőségben a növények így is nehezen bírják. Különösen a fiatal fák vannak veszélyben, ezért a polgármester arra kéri a lakosságot, hogy, aki teheti, locsolja a közterületi fákat is.
Finishben az Avalon társasház
Finishbe ért az Avalon társasház építése
Miskolc
Elkészült az innovatív zöldtető, a megújuló energiával működő fűtési-hűtési technika, valamint már az üzlethelyiségek egy részét is lefoglalták a bérlők az Avalon társasházban, a belváros szívében.
Lajtos kocsival biztosítják Miskolc több pontján az ivóvizet
MiskolcKörnyezet
Az ÉRV Zrt. munkatársai Miskolcon több helyszínen hibaelhárítást végeznek szombaton, ezért szünetel az ivóvíz-szolgáltatás, mutatjuk pontosan hol.
Ebből csak előnye származhat
MiskolcEgészség
Szép dolog segíteni más embereken, véradással is, de vajon a lelki előnyön túl milyen hatása van a véradó szervezetére az, ha időközönként „megcsapolják”. A transzfúziós felelős orvos válaszolt kérdésünkre.