Ugrás a tartalomra

Mutatjuk, mire számítsunk az MVK-nál október 23-án és 24-én

Létrehozva
Október 23-án, csütörtökön, valamint az azt követő szabadnap-áthelyezés miatt október 24-én, pénteken változik a közösségi közlekedés menetrendje és a jegy- és bérletpénztárak nyitvatartása.

Október 23-án, csütörtökön

A villamosjáratok vasárnapi menetrend szerint, míg az autóbuszjáratok a szabad- és munkaszüneti napokra érvényes menetrend szerint közlekednek, az alábbi kivételekkel:

az 1-es, az 1G-s, a 12G-s, a 43-as és az 53-as járatok az ünnepnapokra érvényes menetrend szerint közlekednek;
a 44-es, AU1-es és AU2-es járatok ezen a napon nem közlekednek;
a menetrendkönyvben aláhúzással jelölt 3-as, 7-es és 21-es járatok nem érintik az Auchan, illetve a Lidl áruházat.
Az ünnepi megemlékezések ideje alatt, várhatóan 10:00 és 10:40 között lezárásra kerül a Gömöri-felüljáróról érkező két forgalmi sáv a Soltész Nagy Kálmán utca és a Hatvanötösök útja között. A Zsolcai kapu irányába a közlekedés biztosított lesz, azonban a Soltész Nagy Kálmán utcáról balra, a Zsolcai kapura történő kanyarodás ez idő alatt nem lesz lehetséges - írja az mvkzrt.hu.

A forgalmi korlátozás miatt az 1-es, 3-as, 4-es és 7-es autóbuszok terelt útvonalon közlekednek, így nem érintik a Bajcsy-Zsilinszky utca és a Búza tér/Zsolcai kapu megállóhelyeket; hanem a Felső-Majláth végállomás irányú Soltész Nagy Kálmán utca villamosmegállóban állnak meg.

Október 24-én, pénteken

A szabadnap-áthelyezés miatt a villamosjáratok a szombati menetrend szerint, az autóbuszjáratok pedig a szabad- és munkaszüneti napokra érvényes menetrend szerint közlekednek.

Bérletpénztári információk

Október 23-án (csütörtökön) az MVK jegy- és bérletpénztárai ünnepnapi, október 24-én (pénteken) pedig szombati (munkaszüneti napi) nyitvatartással állnak az utasok rendelkezésére, kivéve az Ügyfélszolgálati Iroda, valamint az Avas városközponti jegypénztár, amelyek ezeken a napokon zárva tartanak. A részletes nyitvatartásról bővebb információ ITT érhető el.

Jegyek és bérletek továbbra is a jegy- és bérletautomatáknál a nap 24 órájában megvásárolhatók, bankkártyás fizetéssel. Emellett mobilapplikáción (például Mobiljegy, Simple stb.) keresztül is kényelmesen, bárhonnan elérhető a jegy- és bérletvásárlás. További információk az automatákról és a mobiljegyről a linkekre kattintva olvasható.

Ez is érdekelhet

Jégcsarnok
Pályaválasztói jogot cseréltek
MiskolcSport
Rövid időn belül immáron harmadszor változik a DVTK Jegesmedvék Erste ligás hokicsapata fellépésének helyszíne, vagy kezdési időpontja.
Eperjes Károly
A szent és szabad művészet lesz a vendég a TTH-ban
MiskolcKultúraSzabadidő
„Az igazat mondd, ne csak a valódit” című zenés irodalmi esttel vendégszerepel Eperjes Károly Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész és Négyessy Katalin gordonkaművész november harmadikán Miskolcon a Tudomány és Technika Háza színpadán.
Képgaléria
1956-os megemlékezés a Petőfi téren
Tóth-Szántai József: 1956 lángja nem aludhat ki!
Miskolc
Miskolc első embere október 23-ai beszédében, a Petőfi téren arra hívta fel a figyelmet, hogy 1956-ra emlékezve nemcsak a mártírokra, hanem az egész nemzet szenvedésére emlékezünk kell.
A modernkori festő ecsete az AI
MiskolcKultúraTudomány
Malejkó Benjámin miskolci alkotó két éve fedezte fel a mesterséges intelligencia művészi oldalát. Ma már több mint 159 ezren követik naponta, ahogy a digitális technológia és az emberi lélek találkozásából új képi világ születik.