Ugrás a tartalomra

A TEK speciális járművei továbbra is készenlétben állnak Miskolcon is

Létrehozva
A belügyminiszter által meghatározottak szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) speciális járművei továbbra is készenlétben állnak a meteorológiai előrejelzések alapján várható extrém időjárással összefüggő rendkívüli helyzetek kezelésére - közölte a TEK pénteken az MTI-vel.
Kép
Leopard 2 A4 harckocsi. Forrás: Facebook/Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Leopard 2 A4 harckocsi. Forrás: Facebook/Szalay-Bobrovniczky Kristóf

A tájékoztatás szerint a páncélozott BTR-80 típusú járművek, valamint az Ural tehergépkocsik elsődlegesen a gyors, biztonságos és hatékony beavatkozást szolgálják, műszaki adottságaik, nagy teherbírásuk és terepjáró képességeik alapján speciális feladatok végrehajtására alkalmasak.

Hozzátették: a járművek bevethetősége rugalmas, a belügyminiszter döntése alapján, az operatív törzs információi és az időjárási helyzet függvényében bárhová irányíthatók az ország területén.

Közölték, hogy jelenleg Nagykanizsán, Orosházán, Miskolcon és a fővárosban állnak készenlétben a TEK munkatársai a járművekkel, biztosítva a minél gyorsabb reagálás lehetőségét.

A feladatok végrehajtása az operatív törzs irányítása alatt álló további szervekkel szoros együttműködésben történik - írták.

Címkék

Ez is érdekelhet

Önkormányzati mentőöv az MVK-nak, de szükség van az állami szerepvállalásra hosszú távon
Miskolc
Újabb 900 millió forinttal támogatja az önkormányzat a miskolci közösségi közlekedés működését, miközben szeptember 1-jétől új gyorsjáratokat vezet be és új éjszakai buszokat indít az MVK. Rendkívüli közgyűlést tartottak pénteken Miskolcon.
Képgaléria
Így lesz tökéletesen emlékezetes az utolsó nyári hétvége: ezekkel a programokkal vár Miskolc
MiskolcSportKultúraÉletmódGasztroEgészségSzabadidő
Állatkertek Éjszakája, JátszóTÉR Fesztivál, táncház, TNT-koncert és nyárzáró programok. Ezt kínálja Miskolc hétvégén.
Képgaléria
Hajlék Szociális Otthon kibővített részlegének felavatása
Új esély hajléktalan nőknek – 17 férőhellyel bővült a miskolci Hajlék
Miskolc
Újabb 17 férőhellyel bővül a Magyar Vöröskereszt által működtetett Hajlék Szociális Otthon, amely kifejezetten idős, hajléktalan emberek tartós bentlakásos ellátását és gondozását biztosítja a Baross Gábor úti épületegyüttesben. A szociális, család- és idősügyi államtitkár hangsúlyozta: fontos kihangosítani a női hajléktalanság problémáját is.