Ugrás a tartalomra

Dávid és a diósgyőri Góliát csatája

Létrehozva
A DVTK HunTherm csapata Székesfehérváron játszik bajnokit. A Dávid Kornél KA együttesének vendége lesz a DVTK Huntherm.

A női kosárlabda NB I 15. fordulójában, vasárnap 18.00-tól Székesfehérváron rendezik a Dávid Kornél KA – DVTK HunTherm mérkőzést. 
Az összecsapás kimenetele előzetesen egyértelműnek tűnik, de így volt ez a 15. forduló másik két szombati meccsén: a bajnoki címvédő, Sopron Basket csak az utolsó percben tudott felülkerekedni az ELTE BEAC Újbuda vendégeként (77-78), a listavezető NKA Universitas Pécs pedig az utolsó negyed utolsó négy percében tudta a maga javára fordítani a meccset a Csata TKK otthonában (60-65). A meglepetések tehát elmaradtak, a tabella dobogósai megmaradtak eddigi pozíciójuknál, és most a Sopron Basket előtt a második helyen álló Diósgyőrön van a sor, hogy begyűjtse a győzelmet.

Kép
DVTK HUNTHERM - Dávid Kornél KA 116-68
A DVTK HunTherm (fehérben) a mérkőzés esélyese. Fotó: Mocsári László

A DVTK HunTherm ellen még soha

Nem lesz ezt sima ügy megtenni, ugyanis a DVTK HunTherm játékosainak lélekben kell összeszedniük magukat, azok után, hogy címvődként, szerdán elbukták a Magyar Kupa negyeddöntőjét, az NKA Universitas Pécs ellen (83-66), a baranyaiaknál vizitálva. Ez azt jelenti, hogy nem lehetnek jelen a négycsapatos, március 28-29-i miskolci fináléban, ahová a pécsieken kívül az ELTE BEAC Újbuda, a Sopron Basket és a Tarr KSC Szekszárd jutott be.
A Dávid Kornél KA együttesét ebben az évadban, 2025. október 12-én a DVTK HunTherm, a DVTK Arénában közel félszáz ponttal páholta el (116-68), úgy, hogy a piros-fehérek két légiósa, Monika Grigalauskyte és Kathryn Westbeld nem játszott ezen a mérkőzésen.
A DKKA még soha nem nyert meccset a Diósgyőr ellen, óriási meglepetés lenne, ha ez változna.

Ez is érdekelhet

A jogász válaszol: Mi az ági öröklés?
Miskolc
Miskolci olvasónk az ági öröklés szabályainak ismertetésére kért, mert közeli hozzátartozója halála kapcsán felmerült ez a jogintézmény, és nincs tisztában a szabályaival.
Emlékfutással tisztelegtek Lehoczki László előtt Miskolcon
MiskolcSportÉletmódSzabadidő
Különleges eseményre hívták a miskolciakat vasárnap reggel.
Megnyílt a KÉK Közösségi Tér
MiskolcSzabadidő
Új közösségi tér nyílt Észak-Kiliánban, ahol a szervezők nem kész programokat kínálnak, hanem az itt élők ötleteire, igényeire építenék a működést.
Mága Zoltán adott koncertet a Miskolci Egyetemen
MiskolcKultúraSzabadidő
Miskolcra érkezett szombaton a világhírű hegedűművész.