Ugrás a tartalomra

Extrák kellenek a hazai győzelemhez

Létrehozva
A DVTK HunTherm szerda este hazai pályán folytatja Euroliga szereplését. A spanyol bajnokság listavezetőjét fogadja a DVTK HunTherm.

A DVTK HunTherm női kosárlabdacsapata a 2026-os esztendő első nemzetközi meccsét játssza: szerdán 18.00-tól a DVTK Arénában a spanyol Casademont Zaragoza együttesét fogadják a legrangosabb kontinentális kupasorozatban. A meccset az Euroliga csoportkör második szakaszában, a F-csoport 4. fordulójában rendezik.
A Diósgyőr az idei EL-sorozat főtábláján az eddigi nyolc meccséből mindössze egyet nyert meg, 2025. november 5-én, a görög Olympiacos SFP elleni hazai összecsapását, 87-63-ra, ezzel jutott be a legjobb 16-ból, a csoportkör első szakaszából, a másodikba, a legjobb 12 közé, és ez utóbbiban tavaly két összecsapást játszott. Decemberben, Miskolcon a francia Basket Landes 77-70-re győzött a DVTK HunTherm ellen, majd az olasz Umana Reyer Venezia otthonában 83-81-re maradtak alul a piros-fehérek.
Most a Casademont Zaragoza lesz az ellenfelük, az a csapat, amelyik az Euroligában ötven százalékos mérleggel áll, spanyol bajnokságban pedig listavezető, eddigi 16 meccséből mindössze egyet veszített el, még tavaly október 19-én kaptak ki a Gernika Bizkaia otthonában, 97-83-ra.

Kép
DVTK Huntherm - Basket Landes 70-77
A DVTK HunTherm (fehérben) a Basket Landes decemberi miskolci fellépése után most a Casademont Zaragoza csapatát fogadja. Fotó: Mocsári László

A DVTK HunTherm célja

– Ezen a mérkőzésen és a hátralévő Euroliga találkozókon az a legfontosabb cél, hogy az erős ellenfelekkel szemben fejlődjünk, minden játékelemben előbbre lépjünk. Persze szeretnénk jó eredményeket is elérni, erre elsősorban hazai pályán van esélyünk – mondta Völgyi Péter, a DVTK HunTherm vezetőedzője, majd így folytatta: – A mostani ellenfelünk a szezon előtt gyengébbnek a tűnt a másik spanyol euroligás együtteshez, a Valencia BC-hez képest, de az évad közbeni eredmények ezt cáfolják. És nem mellékesen az is, amiket a videókon láttuk róluk: zártan, szervezetten védekező csapat a Zaragoza, tulajdonképpen 12 egyforma képességű játékosuk van, akik között szépen osztják el a terheket, a játékperceket. Összetett feladatot kell megoldanunk ellenük, triplákkal lehet zavarba hozni a spanyol csapatot, de a palánk alá betörésekről sem mondhatunk le. Védekezésben mindenre is kell figyelnünk, mert nagyon jó szerkezetű csapat a Zaragoza, és minden poszton magassági fölényben vannak velünk szemben. Nagyon fontos lesz, hogy a gyors indásaikat, a távoli dobáskísérleteiket megakadályozzuk. Jó döntéseket kell hozni, a fegyelmezett csapatjáték mellett jó egyéni teljesítmények is szükségesek a győzelem megszerzéséhez.

Kép
kosár El állás

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Hajlék Szociális Otthon kibővített részlegének felavatása
Új esély hajléktalan nőknek – 17 férőhellyel bővült a miskolci Hajlék
Miskolc
Újabb 17 férőhellyel bővül a Magyar Vöröskereszt által működtetett Hajlék Szociális Otthon, amely kifejezetten idős, hajléktalan emberek tartós bentlakásos ellátását és gondozását biztosítja a Baross Gábor úti épületegyüttesben. A szociális, család- és idősügyi államtitkár hangsúlyozta: fontos kihangosítani a női hajléktalanság problémáját is.
Nehezen nyertek a piros-fehérek
MiskolcSport
Labdarúgás: vármegyei I. osztályú csapat otthonában játszott tesztmeccset az NB II-es Diósgyőr.
Gáspár Sándor életműdíjban részesül a 22. CineFesten
MiskolcKultúra
Az Európai Mozi Nagykövete díjazottjai, az Oscar-díjas Danis Tanović és az Oscar-díjas Kevin Macdonald, a fesztivál Életműdíját átvevő Gáspár Sándor mellett a világ minden tájáról érkeznek vendégek Miskolcra, a 22. CineFestre.
Optimalizálják az önkormányzati épületek energiafogyasztását
MiskolcGazdaság
Mintegy 225 millió forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatást nyert el Miskolc önkormányzata a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP Plusz) keretében az „Energiamenedzsment rendszer bevezetése Miskolcon” című projekt megvalósítására.