Ugrás a tartalomra

Több százan dolgoznak a hóeltakarításon

Létrehozva
Újabb havazási hullám érkezett Miskolcra. A hó a reggeli órákban kezdett hullani, a síkosságmentesítési munkák azonban már az éjszaka folyamán megkezdődtek.
Preview Image
A Városgazda munkatársai előre felkészültek a havazásra. Mocsári László képgalériája

Csordás László, a Miskolc Városgazda Nonprofit Kft. ügyvezetője elmondta, az időjárás-előrejelzések alapján számítottak az újabb havazásra.
– Országosan áthaladó havazási hullámról van szó, amely Miskolcot a mai reggeli órákban érte el. Ilyenkor természetesen előre készülünk, ezért már az előző éjszaka megkezdtük az alászórási munkálatokat, hogy megelőzzük az utak csúszóssá válását – fogalmazott.

Kép
Csordás László a hómunkákról. Fotó: Mocsári László
Csordás László, a Miskolci Városgazda ügyvezetője nyilatkozott szerkesztőségünknek a hómunkákról

Jelenleg az utakon dolgozó gépek elsősorban szórással végzik a síkosságmentesítést. A hó eltakarítása akkor kezdődik meg, amikor az öt centiméteres hóvastagságot eléri a lehullott csapadék.
– A tolólapokat ebben az esetben tesszük le, onnantól kezdve indul el az a mentesítési munka, amikor már magát a havat is eltávolítjuk az utakról – tette hozzá az ügyvezető, kedden délelőtt.

A munkákban nemcsak az alvállalkozók vesznek részt, hanem a Városgazda teljes hómentesítési állománya is.
– Jelenleg csaknem 250 fő dolgozik kézi hóeltakarításon és síkosságmentesítésen a város járdáin – mondta Csordás László.

Kép
hokotro_villamos_260107ml-10.jpg
A hókotró villamos is közlekedik

A kézi munkát jelentős géppark támogatja.
– Tizenöt kisteherautóval szállítjuk a szóróanyagokat a járdák mentesítéséhez, hat nagy gép folyamatosan szórja – és szükség esetén tolja – az utakat. Emellett öt speciális rakodógép is dolgozik, amelyek elsősorban a városrészek mellékutcáiban végzik a hóeltakarítást – ismertette.

Az ügyvezető kiemelte, a mai napon minden mozgósítható kapacitást a hómentesítésre csoportosítottak át.
– Gyakorlatilag minden olyan munkatárs, aki más feladatból átcsoportosítható, ma ezen a területen dolgozik – hangsúlyozta.

A Városgazda munkatársai a havazás ideje alatt folyamatosan végzik a síkosságmentesítést és a hó eltakarítását annak érdekében, hogy Miskolcon a közlekedés gyalogosan és járművel is a lehető legbiztonságosabb maradjon.

Kép
Városgazda hómunkái. Fotó: Mocsári László
A síkosságmentesítés is folyamatos a városban

Ez is érdekelhet

A Nestlé bezárja diósgyőri gyárát: egyeztetést kezdeményez a város
MiskolcGazdaság
Mi lesz a diósgyőri csokigyár dolgozóival? Megszólalt a polgármester.
Képgaléria
Termelői Nap a Városház téren
Születésnapját ünnepli a miskolciak kedvenc hétvégi programja
MiskolcÉletmódGasztroSzabadidő
Vasárnap különleges alkalomra várják a miskolciakat és a városba látogatókat.
önkéntes szemétszedés Majális Park
Lecsaptak a szemétre a Majális Parkban: döbbenetes mennyiség gyűlt össze egy óra alatt
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A rekkenő hőség sem riasztotta el azt a 22 önkéntest, akik szombaton a Majális Park megtisztításáért fogtak össze.
Önkéntes összefogással újult meg a miskolci Kaffka Margit Általános Iskola aulája
Önkéntes összefogással újult meg a miskolci Kaffka Margit Általános Iskola aulája
Miskolc
A felújításon egy több mint tízfős csapat dolgozott két napon át társadalmi munkában.