Ugrás a tartalomra

A tervek szerint augusztusra kész az épület

Létrehozva
Új lendületet kapott 2025 év végén az Elenára keresztelt lakópark – 2026 augusztusára ígérik az átadást.
Kép
e erre: sever_elena_lakopark_260124ml-1.JPG
Fotók: Mocsári László

Eredetileg 2025 nyarára készült volna el a belvárosban, a Régiposta utcában lévő ötemeletes társasház. A Miskolcon az ehhez közeli étterméről (ami hamarosan újraindul), valamint a Pesti úton található lakberendezési és korábban ruhaboltjáról is ismert Sever Özer érdekeltségébe tartozó ház építése azonban megakadt. Mint azt megtudtuk: most új befektető belépésével és tulajdonosi átalakulással, friss lendületet kapott az Elena kivitelezése. Ezt a nevet kapta ugyanis a társasház.

A háttérben komoly pénzügyi nehézségek álltak.

– A projekt kezdeti szakaszában rajtam kívül három török állampolgár vett részt befektetőként, ám ők nem teljesítették a vállalt anyagi kötelezettségeiket. Ennek következtében a kivitelezés elhúzódott, a cashflow ellehetetlenült, a szállítók kifizetése elmaradt. A nyár eleje óta nem sok minden történt, végül az építkezés 2025 októberére gyakorlatilag leállt – nyilatkozta Sever Özer, a ma már Cordys & Sever Kft. ügyvezetője.

Új szereplővel

A fordulat, ami az ebben az évben várható befejezést eredményezi majd, novemberben következett be. A török befektetők helyére akkor egy magyar cég, a Cordys Holding Zrt. lépett be társtulajdonosként. A tulajdonosváltással együtt a kivitelező cég neve is megváltozott: a korábbi SEV-AK-CAV Kft. ma már Cordys & Sever Kft. néven működik. Az új tulajdonosi struktúrától azt várják, hogy stabil pénzügyi hátteret és kiszámíthatóbb kivitelezést biztosítson, és ezzel végre lezárható legyen az évek óta húzódó beruházás.

Kép
sever_elena_lakopark_260124ml-3.JPG

Műszaki szakértők leírása alapján ma már körülbelül 73 százalékos készenléti állapotban van a társasház, amiben csaknem félszáz, egészen konkrétan 46 lakást alakítottak ki. Ezek között vannak kisebb és nagyobb méretűek, a 39 négyzetméteresektől a több mint 120 négyzetméteresekig megtalálhatók új otthonok. Eloszlásuk szerint úgy foglalnak helyet az épületben, hogy az elsőtől a harmadik emeletig szintenként 11 lakás van, míg a negyediken 10, az ötödiken pedig csak hármat alakítottak ki.

– A legfelső szint kisebb lakásszáma részben annak is köszönhető, hogy itt találhatóak a gépészeti, közös technikai helyiségek, többek között a hőszivattyús rendszer elemei – mondta Sever Özer, aki hozzátette, a lakások kialakítása szintenként némileg eltérhet, ugyanakkor az azonos alapterületű otthonoknál törekedtek a hasonló megjelenésre. 
Mint azt megtudtuk, a beruházók lakberendezővel, belsőépítésszel is szerződtek annak érdekében, hogy egységes és igényes összkép alakuljon ki. A szerkezetkész állapothoz közeli házban a belső munkák azonban még hátravannak: a lakásokban még egyelőre nem rakták le a járólapot és nem történt meg a csempézés, ezekhez az anyagokat a napokban válogatják ki, színvonalas burkolóelemekből.

Korszerű megoldások

A projekt egyik kiemelt eleme, hogy korszerű műszaki megoldásokat alkalmaznak. Az épület majd, mint azt már említette az ügyvezető, hőszivattyús rendszerrel működik, valamint olyan padlófűtést és mennyezethűtést építettek bele, amely nemcsak energiatakarékos, hanem télen a jó meleg mellett nyáron is kellemes, azaz hűvösebb hőérzetet biztosít a lakók számára. A fejlesztők nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy az alkalmazott anyagok – a járólapok, az ajtók és az egyéb belső elemek – minőséget képviseljenek. A tervek szerint prémium kategóriás, várhatóan olasz burkolatokat építenek majd be a jövőbeli otthonokba.

Kép
sever_elena_lakopark_260124ml-4.JPG (426.54 KB)

A mélygarázsban 37 gépjárműnek lesz helye, míg a ház mellett 9 felszíni parkoló található majd. A társasház aljában, a földszinten utcára néző üzlethelyiségek kapnak helyet, kettő is. Ezek vásárlói, és ezáltal funkciójuk egyelőre még nem ismertek. Mint azt megtudtuk: az ezek iránt érdeklődők között volt olyan elképzelés, hogy egészségügyi jellegű szolgáltatások vagy klasszikus üzlethelyiségek jelennek meg, de végleges megállapodás egyelőre nincs.

A lakások értékesítése részben már megkezdődött. Eddig tizenötöt adtak el a negyvenhatból, vegyesen magyar és külföldi vásárlóknak. A fennmaradó lakásokat még nem hirdették meg, ami érthető, hiszen a fejlesztők eredetileg is azt tervezték, hogy az értékesítést inkább a kivitelezés előrehaladottabb állapotában kezdik majd meg. A projekt számára weboldal készült, emellett ingatlanértékesítőkkel is szerződést kötöttek, hogy az eladásokat professzionális háttérrel támogassák meg.

Kép
sever_elena_lakopark_260124ml-6.JPG

A cél

Sever Özer szerint a cél az, hogy a hosszúra nyúlt kivitelezés ellenére végül egy esztétikus, modern és a környezetébe jól illeszkedő épület készüljön el, amely nemcsak a jövőbeli lakók, hanem a környéken élők számára is pozitív változást jelent. Mint fogalmazott, egy félkész vagy leállt beruházás „halódó képe” senkinek sem jó, ezért is bíznak abban, hogy az új tulajdonosi háttérrel a projekt valóban révbe ér. Nagy reményekkel vannak iránta. A fejlesztők ígérete szerint 2026 augusztusa lesz az a dátum, amikor az Elena-projekt végre elkészülhet, és több évnyi bizonytalanság után megnyithatja kapuit a lakók előtt.

Kép
latvanyterv.png (684.18 KB)
A látványterv

Ez is érdekelhet

Megtartotta második ülését a választási bizottság az 1-es választókerületben
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Pénteken ismét összeült a helyi választási bizottság a Városházán, hogy döntsön az egyik jelölt nyilvántartásba vételéről.
Unimate
Országos döntőre készülnek a miskolci diákok
MiskolcSzabadidőTudomány
Robotépítő és programozó versenyt rendeztek Miskolcon február első hétvégéjén, ahol gyerekek és fiatalok mérték össze tudásukat. Most az országos döntőre készülnek a miskolci diákok.
Symphonic Salsa varázsolta el a miskolci közönséget
MiskolcKultúra
Különleges hangulatú crossover koncerttel lépett színpadra csütörtök este a Miskolci Szimfonikus Zenekar: a Symphonic Salsa esten a Klazz Brothers és a Cuba Percussion közreműködésével a klasszikus zene és a latin ritmusok találkoztak.
Tbiliszi kétszer, Nymburk és Baku
MiskolcSport
Nagy menetelés vár a Miskolci VSC cselgáncsozójára.