Ugrás a tartalomra

Filmvetítés egy kárpátaljai magyar görögkatolikus vértanú szentről

Létrehozva
Szombaton közönségtalálkozóval egybekötve láthatja a Művészetek Házában a nagyérdemű Boldog Romzsa Tódor görögkatolikus püspök életéről készült magyar filmet.
Kép
Részlet a Romzsa Tódor című filmből. Fotó: CINE-MIS
Részletek a Romzsa Tódor című filmből. Fotók: CINE-MIS Kft.

A Romzsa Tódor című 79 perces magyar játékfilmet február 21-én, szombaton, 17 órától vetítik a Művészetek Háza Uránia termében - adta hírül szerkesztőségünkkel közleményében a CINE-MIS Nonprofit Kft. 

Az életrajzi film a 20. századi keresztényüldözés egyik legismertebb magyar mártírjának életét, vértanúságát tárja a nézők elé. A filmben a háború, üldöztetés és politikai elnyomás árnyékában követhetjük végig Romzsa Tódor püspök rendíthetetlen kiállását: hűségét népéhez és megingathatatlan ragaszkodását a hitéhez. Még akkor is, amikor mindezek súlyos veszélybe sodorják. Bátorsága és áldozata időtálló emlékeztető a kitartásról, a reményről és arról, hogy a lélek ereje felülkerekedhet a félelmen - részletezték. 

Kép
Részlet a Romzsa Tódor című filmből. Fotó: CINE-MIS

A vetítés után közönségtalálkozó, amelyen jelen lesz Bokor Attila rendező, Kakasy Dóra színésznő, valamint Makláry Ákos görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke - sorolták. 

Ezt a napot követően február 22-25. vasárnap-szerda között, szintén 17 órai kezdéssel vetítik a filmet Béke Art moziteremben - tudatták. 

Kapcsolódó cikkek

Ez is érdekelhet

Folytatódik a TÉR program: Miskolcon két bérlakásra pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és hozzátartozóik
MiskolcBelföldÉletmód
Országszerte húsz társasházi lakás, illetve lakóház kedvezményes bérleti jogára pályázhatnak fogyatékossággal élő emberek és közvetlen hozzátartozóik.
Drámaiság és hősiesség – sokszínű koncertet dirigál újra Lorenzo Castriota
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Április 13-án újra Miskolcra érkezik Lorenzo Castriota Skanderbeg. A Miskolci Szimfonikus Zenekar visszatérő vendégkarmestere emlékezetes miskolci és környékbeli operagálák, valamint bérletes estek dirigense.
Egy állomás az olimpia felé vezető úton
MiskolcSport
Tizennégy tagú magyar válogatott vesz részt a Grúziában jövő csütörtökön kezdődő és április 19-én záruló cselgáncs Európa-bajnokságon.
Járatseriffek helyett kalauzokat – vallja dr. Mokrai Mihály országgyűlési képviselőjelölt
MiskolcVélemény
Szerkesztőségünk beszélgetésre hívta a miskolci országgyűlési képviselőjelölteket, akiknek sztenderd kérdéseket tettünk fel a városunkkal és a terveikkel kapcsolatban, hogy megtudjuk, milyen elképzeléseket képviselnének megválasztásuk esetén a magyar parlamentben.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.