Ugrás a tartalomra

A Vasgyár, az Avas és Hejőcsaba is érintett egy közösségfejlesztő projektben

Létrehozva
Elindult az „Együtt a helyi közösségekért!” című projekt megvalósítása Miskolcon.
Kép
minap_indito_20251017-ot_09.jpg
Illusztráció. Fotó: Osztie Tibor

Helytörténeti kutatások, közösségi beszélgetések, generációk közötti tudásátadást segítő programok, valamint kulturális rendezvények és közösségi események valósulnak meg a projekt keretében, mely a közösségi terek aktiválására és a helyi értékekre épülő kezdeményezések támogatására is hangsúlyt fektet.

A városháza Sajtó-, Kommunikációs és Városmarketing osztályának közleménye szerint cél, hogy kulturális közösségfejlesztési folyamatokon keresztül megerősítsék a Miskolc városrészeiben – az Avas, a Vasgyár és Hejőcsaba területén – működő mikroközösségek identitását és társadalmi szerepvállalását.

Az önkormányzat a Széchenyi Terv Plusz program keretében indította el az „Együtt a helyi közösségekért!” című projektet, a fejlesztés a TOP Plusz Fenntartható humán fejlesztések (ESZA) elnevezésű felhívás támogatásával valósul meg.

A 2025 és 2029 között megvalósuló fejlesztéshez Miskolc önkormányzata 200 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el, 100 százalékos támogatási intenzitás mellett.

A projektet az önkormányzat konzorciumi együttműködésben valósítja meg a Herman Ottó Múzeummal, a Miskolci Kulturális Központ Nonprofit Kft.-vel és a Miskolczi Pincék Asztaltársaságával.

A fejlesztés forrását az Európai Szociális Alap Plusz és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

A fejlesztés eredményeként erősödik a helyi összetartozás és a közösségi részvétel, új mikroközösségek jönnek létre, valamint bővülnek a társadalmi bekapcsolódás lehetőségei a nők, idősek, gyermekek, romák és fogyatékossággal élők számára.

A projektről bővebb információt IDE kattintva olvashat.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Gépjármű átadás a polgárőr és rendészeti szervezeteknek
Jelentősen bővült a miskolci rendfenntartók járműparkja
Miskolc
A polgárőrség és a rendészet flottája két új városi terepjáróval, két quaddal és hat, terepre is alkalmas elektromos rollerrel gazdagodott, ami jelentős mértékben hozzájárul Miskolc közbiztonságának további javulásához.
Nem csak romok vannak a Diósgyőri Acélművek helyén
MiskolcGazdaságKörnyezet
A volt Diósgyőri Acélművek hatalmas, mintegy százharmincöt hektáros területe egy város a városban, zárt világ, amelynek egészére sok miskolci ma már csak romként gondol, de mi sem áll távolabb a valóságtól.
Sportrelikviákra licitálhatnak a rászoruló gyermekekért
MiskolcEgészség
Jótékonysági árverést indított a Supersum Közhasznú Alapítvány: a befolyó összeget a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ Onko-Haematológiai és Csontvelő Transzplantációs Osztályának fejlesztésére fordítják.
Megelevenedik Krisztus passiója a jezsuita templomban
MiskolcEgyház
Az avas-déli plébánia híveiből alakult felnőtt szereplőgárda készül nagyböjt eleje óta a megrázó Avasi passióra, amit szombat este mutatnak be.