Ugrás a tartalomra

Távozik Vladimir Radenković

Létrehozva
Azonnali hatállyal távozik a DVTK vezetőedzői posztjáról Vladimir Radenković - közölte a DVTK.
Kép
Vladimir Radenković
Távozik Vladimir Radenković. Fotó: DVTK

Pénteken délelőtt közölték a hírt a DVTK honlapján.

- Az eredmények elmaradása ellenére a mért adatok és a mérkőzések képe alapján sokáig kitartottunk Vladimir Radenković mellett, akit kiváló szakembernek és nagyszerű embernek tartunk, azonban csütörtök este eldőlt, hogy ebben az idényben már csak az NB I.-es tagság megőrzése lehet a célunk - fogalmazott Kovács Zoltán sportigazgató. - Tisztában vagyunk azzal, hogy nem szerencsés az időzítés, azonban lépnünk kellett, ezért azonnali hatállyal szerződést bontottunk a vezetőedzővel. Ezzel párhuzamosan újabb szakaszába lépett a potenciális utódjával folytatott tárgyalássorozat, akinek nemsokára bejelentjük a személyét.

Radenković második otthona volt Miskolc

- Összesen négy évet töltöttem Diósgyőrben, bátran nevezhetem Miskolcot a második otthonomnak - búcsúzott Vladimir Radenković. - Köszönöm a klubvezetés és a klub összes dolgozójának a támogatását, és sajnálom, hogy ez az idény nem úgy alakult, ahogy terveztük, de így is számtalan szép emléket viszek magammal. Sikeres folytatást kívánok a csapatnak és a klubnak, bízom benne, hogy sok örömet okoznak a szurkolóknak!

Vladimir Radenković három időszakban vett részt a DVTK szakmai stábjának munkájában. Összesen 159 mérkőzésen ült a diósgyőri kispadon (vezetőedzőként 65, másodedzőként 94 találkozó). Ez azt is jelenti, hogy élvonalbeli bajnoki mérkőzésen csak Szabó Géza, Tomecskó József, Csapkay Károly és dr. Puskás Lajos irányította több alkalommal a DVTK-t.
Még 2013-ban Szivics Tomiszláv stábjával érkezett Diósgyőrbe, és másodedzőként vette ki a részét a Ligakupa-győzelemből és a Magyar Kupa döntőjéig tartó menetelésből, valamint az Európa Liga selejtezőjében lejátszott felejthetetlen mérkőzésekből.
2024 elején vezetőedzőként tért vissza, és az első évben a 6. helyre hozta be a csapatot a bajnokságban. A következő ősszel még ezen is tudott javítani, a 3. helyen telelt a csapat. A folytatás azonban másként alakult, tavasszal mindössze három mérkőzés után távozni kényszerült.
2025 nyarától ismét a szerb sportszakember kezébe került az irányítás, ám nem tudta a mezőny első felébe kormányozni a DVTK csapatát. A MOL Magyar Kupában a Paksot még sikerült bravúrral búcsúztatni, azonban a Honvéd útját állta a diósgyőri álmoknak.

Kapcsolódó cikkek

Ez is érdekelhet

Csehov Cseresznyéskert Nemzeti Táncszínház Kulka János
Kulka János felragyogott a miskolci Horizonton, a Cseresznyéskertben
MiskolcKultúraVéleményBulvár
A színpadon szétszórt papírfecnik, felborult székek, félhomály és finoman szóló jazz: már az első pillanatokban sajátos, melankolikus világba érkezik a néző. Majd a félhomályban feltűnik Kulka János, akinek puszta jelenléte a színpadon is drámaivá teszi a hangulatot.
Ezeken a helyszíneken ajánlott óvatosabban közlekedni péntek reggel
Miskolc
A Miskolci Városgazda munkatársai több helyszínen hibaelhárítási és nagy volumenű kátyúzási munkálatokat végeznek, ezért a közlekedők fokozott óvatosságát kérik.
Ki viszi tovább a lángot?
MiskolcGazdaságTudomány
Avagy miért van szükségünk gyermekekre? Ezt a kérdést feszegették csütörtök délután miskolci MCC képzési központban.
Képgaléria
Gépjármű átadás a polgárőr és rendészeti szervezeteknek
Jelentősen bővült a miskolci rendfenntartók járműparkja
Miskolc
A polgárőrség és a rendészet flottája két új városi terepjáróval, két quaddal és hat, terepre is alkalmas elektromos rollerrel gazdagodott, ami jelentős mértékben hozzájárul Miskolc közbiztonságának további javulásához.