Ugrás a tartalomra

Játékos VárosJárás Miskolc belvárosában: íme az eredmények!

Létrehozva
Szombaton különleges városnapi program mozgatta meg Miskolc közösségeit: a Város Napja alkalmából megrendezett XVII. Játékos VárosJárás játékban családok, iskolai csapatok és civil közösségek mérték össze tudásukat és helyismeretüket. A játék iránt nagy volt az érdeklődés, összesen 39 csapat kapcsolódott be a városi kalandba.
Kép
XVII. Játékos VárosJárás eredményhirdetés
Nagy sikert aratott a XVII. Játékos VárosJárás. Fotó: Osztie Tibor

A XVII. Játékos VárosJáráson résztvevők négy kategóriában indultak: általános iskolás, középiskolás, családi és közösségi csapatok versenyeztek egymással. Az idei program középpontjában a történelmi belváros állt. A szervezők változatos feladatokkal készültek, amelyek során a játékosok nemcsak ügyességüket, hanem Miskolc történetével és nevezetességeivel kapcsolatos tudásukat is próbára tehették.

Preview Image
XVII. Játékos VárosJárás. Osztie Tibor galériája.

A résztvevők a Művészetek Házából indultak és játékos feladatokat követve járták be Miskolc belvárosát.

Az általános iskolások között a Mester 5-ös csapata végzett az élen 95 ponttal a maximálisan megszerezhető 120-ból.

A középiskolások mezőnyében a NEBULA bizonyult a legeredményesebbnek: a csapat 99 pontot gyűjtött össze. Mögöttük a Csótányok 90 ponttal, míg a Vasutasok 86 ponttal zártak.

A családi kategóriában rendkívül szoros eredmények születtek. A TH TEAM 111 ponttal szerezte meg az első helyet, de a Brancs (108 pont) és a Kognitív disszonancia Klub (106 pont) is kiemelkedően teljesített. Több családi csapat is elérte a 100 pontos határt, ami jól mutatja a mezőny erősségét.

A legeredményesebbnek azonban a közösségi kategória győztese, az AVAS LELKEI bizonyult, amely 114 ponttal a teljes verseny abszolút pontrekordját állította fel. A dobogóra még a TILALMAS 234 (109 pont) és a Miskolci Mókusok (108 pont) fértek fel.

Preview Image
XVII. Játékos VárosJárás eredményhirdetés. Osztie Tibor galériája.

A VárosJárás ismét bebizonyította, hogy a városnapi programok nemcsak szórakozást, hanem közösségépítő élményt is jelentenek. A játékban részt vettek baráti társaságok, családok, diákcsapatok és civil közösségek is, így valóban egész várost megmozgató eseménnyé vált az idei kezdeményezés.

Ez is érdekelhet

DVTK - Újpest FC 2-2 (1-0)
Gyászszünettel indul a DVTK hétvégi bajnokija
MiskolcSport
Így emlékeznek meg a klub korábbi hangulatfelelőséről.
Jön az újabb hőségriadó, a felelős vízhasználatra figyelmeztet az ÉRV
MiskolcBelföldÉletmódKörnyezet
Szerdától várhatóan ismét elrendelik a hőségriadót, várhatóan jelentősen megnő a felhasználói vízigény, ami az ivóvízellátó rendszerek országos léptékű terhelésnövekedését vonja maga után. Az ÉRV felkészült.
„Egy igazi miskolci legenda ment el” – búcsúzik a város polgármestere egykori kollégájától
Miskolc
Veres Lászlót Miskolc városa saját halottjának tekinti.
Egy város gyászolja – elhunyt Veres László műsorvezető, DJ
Miskolc
Elment egy ismerős hang, egy igazi miskolci. Veres László kedd hajnalban hunyt el. A műsorvezetőt, DJ-t, házigazdát és lokálpatriótát sokan ismerték és szerették a városban – rádióból, színpadról, rendezvényekről, vagy éppen a zene világából. Miskolc most egy olyan embertől búcsúzik, aki pályája minden állomásán kötődött a városhoz.