Ugrás a tartalomra

Ez is az egyház: Akrofeszt, gyermeknap, szentmise Lillafüreden, nyárköszöntő délután

Létrehozva
Az egyházi közösségek számos lelki feltöltődést kínáló és közösségi programot hirdetnek meg minden korosztály számára a hétvégén és a következő hetekben Miskolcon.
Kép
elsőáldozás a Szent Anna templomban. Fotó: Facebook
Bérmálással folytatódik az ünnepségsorozat a Szent Anna templombam. Fotó: Szent Anna Plébánia és Egyházközség Facebook

A Szent Imre templomban május 30-án, szombaton az esti szentmise kivételesen 19 órakor kezdődik.

Elsőáldozást tartanak a Búza téri görögkatolikus székesegyházban május 31-én, vasárnap, a 8:30-kor kezdődő Szent Liturgia keretében. A 10 órai Szent Liturgia után pedig rövid köszöntőt adnak a parókia citerásai.

Gyermeknapi istentiszteletet és családi napot szervez a miskolci Golgota Keresztény Gyülekezet május 31-én, 9:30-tól. A szertartás után közös ebédre várják a résztvevőket. Emellett ugrálóvárral, vattacukorral és játékokkal készülnek.

A perecesi római katolikus templomban május 31-én, ezúttal délelőtt 10 órakor kezdődik a szentmise.

Kép
görömbölyi Szentháromság római katolikus templom. Fotó: Facebook
A Szentháromság római katolikus templom Görömbölyön. Fotó: Facebook

Szentháromság templombúcsút rendeznek a Miskolc-Görömbölyi Római Katolikus Egyházközségben május 31-én, Szentháromság vasárnapján. A délelőtt 11 órakor kezdődő ünnepi szentmisét Barta Márton atya, a Mindszenti plébánia káplánja mutatja be.

Két plébánián lesz bérmálás május 31-én. A Szent Anna templomban 11 órától, ahol bérmál: Berkes László kanonok atya, a Szent Imre templom plébánosa. Ezt követően az avas-déli jezsuita Isteni Ige templomban déltől, ahol 18 diák és 4 felnőtt részesül a bérmálás szentségében.

A Miskolc-Belvárosi Görögkatolikus Parókia hittantermében június 1-jén, hétfőn, 17.30-tól filmklubra várják az érdeklődőket.

Preview Image
Akrofeszt a görögkatolikus Miskolci Egyházmegye centenáriumi évében (2024). Mocsári László képgalériája

A Miskolci Egyházmegye Görögkatolikus Ifjúsági Fóruma (GIF) idén is megszervezi az Akrofeszt nevű görögkatolikus ifjúsági fesztiválját június 4-én, csütörtökön 9-től 13.30-ig, Miskolctapolcán az Akropolisz Szabadtéri Parkszínpadon. Az eseményen tanúságtételeket és Sipka Bence „Digitális függőségeink” című előadását hallgathatnak meg a jelenlévők. Ezenkívül közös imádságba, zenés áhítatba és workshopokba lehet majd bekapcsolódni. Előzetes regisztráció: a GIF közösségi oldalán megadott linken.

A görögkatolikus Püspöki Hivatalban június 6-án, szombaton, 10 órától dr. Ivancsó István atya, Csépás János görögkatolikus vértanú pap (aki dr. Dudás-Feczák Donáta tisztelendő asszony dédnagyapja) életéről szóló könyv bemutatóját rendezik meg.

Nyárköszöntő délutánt szervez a Miskolci Pünkösdi Gyülekezet június 6-án, 15 órától. A gyerekeknek interaktív foglalkozással készülnek és kézműveskedéssel az egész családnak, a legkisebbeknek pedig babajátszósarkot rendeznek be. A kávézójuk szintén nyitva áll, ahol finom kávé vagy friss limonádé mellett lehetőség nyílik egy jó beszélgetésre és arra is, hogy bárki megkóstolja a házilag készült pizzát. Ráadásként, aki a játék során összegyűjti az összes pecsétet, extra ajándékban részesül. Előzetesen regisztrálni a rendezvényre a Facebook-eseménynél megadott linken lehet.

Kép
szentmise a Limpiászi keresztnél. Fotó: Szűz Mária Szent Neve Templom Facebook
Egy korábbi szentmise a Limpiászi keresztnél. Fotó: Szűz Mária Szent Neve Templom Facebook

Lillafüreden, a Limpiászi-keresztnél tart szentmisét június 6-án, szombaton 15:30-kor a Miskolc-Diósgyőri Római Katolikus Egyházközség. Aki tömegközlekedéssel érkezik, az 14:50-kor tud felszállni az 5-ös buszra Felső-Majláthon, ami 15 órára ér a Szent István barlanghoz.

Az Úrnapját ünneplik a római katolikusok június 7-én, vasárnap. A Szent Imre plébánián a körmenetet a reggel fél 9-es szentmise végén tartják meg, amire kérik, hogy az elsőáldozók ismét öltsék föl magukra a fehér ruhát, és szórjanak virágszirmot az Oltáriszentség előtt.

Kép
Tabernákulum a diósgyőri római katolikus templomban. Fotó: Osztie Tibor
Az Úrnapján az Oltáriszentség van a középpontban. Fotó: Osztie Tibor

Címkék

Ez is érdekelhet

Halálig tartó egészséges élet
MiskolcSportSzabadidő
Az évek óta sikeres Avasi Kvaterka programsorozat megálmodói most más területen is szeretnének közösséget szervezni. Szombaton várják Miskolcot az Avasi kilátónál egy igazán aktív programra.
Képregényekkel és játékokkal lepték meg a kórház kis betegeit
MiskolcEgészségSzabadidő
Több mint 350 ezer forint értékű könyvet, képregényt és játékot adtak át a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Gyermekegészségügyi Központjának pénteken. Az adományok a május végén megrendezett első MiskolCON Képregény- és Geekfesztivál jótékonysági gyűjtéséből származnak.
Képgaléria
MEN-csütörtök
Erős kezdés a Miskolci Egyetemi Napokon
MiskolcSzabadidő
Csütörtökön megnyitott az idei MEN, Mehringerrel és Bruno X Spacc-cal.
Képgaléria
Eskü tétel és kibocsátó ünnepség a Rendvédelmi Technikumban
Esküt tettek a Miskolci Rendvédelmi Technikum végzősei
Miskolc
Ünnepélyes eskütétellel egybekötött kibocsátó ünnepséget tartottak pénteken a Miskolci Rendvédelmi Technikumban. A végzős tanulók a képzés sikeres teljesítése után próbaidős rendőrőrmesterként kezdik meg szolgálatukat az ország különböző rendőri szerveinél.