Ugrás a tartalomra

Mozgalmasabb napok jönnek az időjárásban

Létrehozva
Vasárnap hajnalban a keleti határszélen lehet még gyenge csapadék, majd nyugaton fátyolfelhőkkel, másutt naposan kezdődik a nap.
Kép
Fotó: Juhász Ákos

Napközben több helyen erőteljesebben megnövekedhet a gomolyfelhőzet, záporok, zivatarok elsősorban a Dunántúlon alakulhatnak ki, emellett északkeleten eshet némi csapadék. Nyugaton néhol viharos széllökésekkel, jégesővel kísért hevesebb zivatarok is előfordulhatnak. Az északnyugati szél sokfelé élénk, helyenként erős lesz. Reggel 12, délután 26 fok körül alakul a hőmérséklet a térségben - írja az idokep.hu.

Orvosmeteorológia

Vasárnapra a hidegfront távozik hazánkból, így ezen a napon fronthatás nem terheli szervezetünket. Napközben a Dunántúlon elszórtan előforduló záporok, zivatarok környezetében fülldetté válhat levegő, ami nehézlégzést, rosszullétet okozhat. A helyenként élénk, erős szél miatt fokozódhatnak a fejfájásos panaszok, nyugtalanság, ingerlékenység léphet fel. Az UV-sugárzás 10 és 16 óra között a naposabb tájakon erős, illetve nagyon erős lesz, ezért fordítsunk kellő figyelmet bőrünk védelmére.

Közlekedésmeteorológia

Vasárnap eleinte északkeleten csepereghet néhol, majd napközben, a déli óráktól kezdődően a Dunántúlon többfelé kialakulhat eső, zápor, zivatar, ezek környezetében vizes, csúszós útszakaszokkal találkozhatnak a közlekedők. Az északnyugati szél sokfelé élénk, helyenként erős lesz, emiatt romolhat a járművek menetstabilitása. A naposabb tájakon és időszakokban érdemes vezetés közben napszemüveget viselni.

A levegőminőségről aktuális adatokat a pmmonitoring.hu oldalon találsz.

Címkék

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Ifi Feszt
Közösségi élmények és bulihangulat az IFI-FESZTen, Miskolc legnyáribb helyszínén
MiskolcSzabadidő
Előadásokkal, közösségi programokkal és koncertekkel várta a fiatalokat szombaton az első IFI-FESZT Miskolctapolcán. Az egész napos rendezvényen a tartalmas beszélgetések mellett a közös élményeké és a szórakozásé is főszerep jutott.
Bella Smuda marad
MiskolcSport
Kosárlabda: az NB I-es diósgyőriek bejelentették a 2026/2027-es szezon első légiós igazolását.
Jason Pineo is a Maciknál marad
MiskolcSport
A DVTK Jegesmedvék meghosszabbította a támadó szerződését.
Képgaléria
Virágzó Népművészet kiállítás a Diósgyőri Népi Kézműves Alkotóházban
Újra kivirágzott a népművészet
MiskolcKultúra
Megnyitották a XXII. Virágzó Népművészet 2026 kiállítást a Diósgyőri Népi Kézműves Alkotóházban. Az országos pályázatra idén közel 400 alkotás érkezett, amelyekből csaknem 100 népi iparművész munkáiból rendeztek kiállítást.