Ugrás a tartalomra

Esti libegőzéssel várták a látogatókat Lillafüreden

Létrehozva
Hosszított nyitvatartással várta a látogatókat szombaton a Lillafüredi Libegőpark. Az immár kilencedik alkalommal megrendezett Libegők Éjszakája alkalmából egészen este tíz óráig lehetett libegőzni, így az érdeklődők a bükki naplementét és az esti panorámát is a magasból csodálhatták meg.
Preview Image
A naplementét és a csillagos eget is meg lehetett nézni a lillafüredi libegőből szombat este. Mocsári László képgalériája

A programra családok, baráti társaságok és párok is érkeztek Lillafüredre. A libegő ezen az estén nemcsak közlekedési élményt kínált: a látogatók a Jávorhegy felé haladva figyelhették, ahogy lassan lemegy a nap a Bükk fölött, később pedig már a csillagos ég alatt tehették meg az utat.

A hosszított nyitvatartásnak köszönhetően a megszokottnál később is sokan választják a libegőt. A nyári este, a hűvösebb hegyi levegő és a látványos panoráma többeket vonz a parkba, ahol a libegőzés mellett kísérőprogramokkal is készültek a szervezők.

Kép
Libegők Éjszakája Lillafüreden
Fényfüzérekkel és színes díszkivilágítással fokozták a hangulatot. Fotók: Mocsári László

Szendrei Ákos szerint különleges élmény, hogy ezúttal nemcsak napközben, hanem az esti órákban is fel lehetett ülni a libegőre.

– Nappal is szép innen a kilátás, de este egészen más hangulata van. Már maga a libegőzés is nagy élmény, nekünk pedig az tetszik a legjobban, hogy közben a naplementét is látjuk. Jó, hogy van egy ilyen nyugodtabb, mégis látványos nyári program Lillafüreden – mondta Szendrei Ákos.

Kép
Libegők Éjszakája Lillafüreden
A Lillafüredi Libegőpark kabalaállata: Hiúz

A gyerekeket színezősarok, lufihajtogató bohóc és nyereményjátékok várták, emellett találkozhattak a libegő Hiúzával is. Az esti hangulatot fotófal is kiegészítette, ahol a látogatók emlékképet készíthettek a Libegők Éjszakájáról.

A program azoknak is jó lehetőséget kínált, akik a nappali nyüzsgés helyett inkább egy nyugodtabb, látványosabb kikapcsolódásra vágytak. A bükki táj, a naplemente és az esti libegőzés együtt igazi nyári hangulatot adott Lillafürednek.

Az eseményről készült Reels-videónk ITT tekinthető meg. 

Kép
Libegők Éjszakája Lillafüreden
Fuvolaszó kísérte a libegést

Címkék

Ez is érdekelhet

Kánikula Miskolc belvárosában
Másodfokú hőségriasztás lép érvénybe csütörtökön
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódEgészségSzabadidőKörnyezet
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján másodfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére augusztus 20. (csütörtök) 00:00 órától augusztus 23. (vasárnap) 24:00 óráig.
Így járnak a buszok és a villamosok az augusztusi hosszú hétvégén
Miskolc
Mutatjuk a részleteket.
Alig fél óra alatt rendőrkézre került a Vasgyári piacon ruházati boltot kifosztó tolvaj
MiskolcBűnügy
A rendészet és a rendőrség közös munkája ismét eredményt hozott.
Fogadóórát tart Miskolc alpolgármestere
Miskolc
Matiscsák Éva várja a miskolciakat.