Ugrás a tartalomra

Így indul a hét közlekedési szempontból Miskolcon

Létrehozva
Közlekedési információk Miskolcról hétfő reggel.
Preview Image

Augusztus 10-én megkezdték a Szeles utcai csomópont útfelújítását. A munkavégzés ideje alatt a Szeles utca Petőfi tér és Szentpáli utca közötti szakaszát a Petőfi tér irányában lezárták, az érintett irányt kizárólag az autóbuszok használhatják. A Szeles utca Szentpáli utca és a 26. számú főút közötti szakaszát mindkét irányból lezárták.

Július 31-től módosult a közlekedési és parkolási rend a Kossuth Lajos utcán és környékén. A Kossuth utcán teljes hosszában kétirányúvá válik a forgalom. A Palóczy László utca és a Patak utca közötti szakaszon megszűnt a parkolási lehetőség. Az utca páros oldalán az utasok ki- és beszállása, valamint a folyamatos ki- és berakodás továbbra is megengedett, de várakozni tilos! A Pátria-tömb mögötti területen új megállási és várakozási tilalmak léptek életbe. A rakodórámpa vonalában, a jelzőtáblákkal megjelölt szakaszon és időszakban várakozni tilos.

Kérnek minden járművezetőt, hogy a megszokás helyett fokozottan figyeljék a kihelyezett közúti jelzőtáblákat, és az új szabályoknak megfelelően közlekedjenek!

Felújítást végeznek a Bajcsy-Zsilinszky utcán, a vasúti felüljáró előtti kivezető szakaszon található keresztrácsnál. A munkavégzés ideje alatt a forgalmat ideiglenesen a villamosvágányra terelik, ezért az érintett útszakaszon torlódásra és megnövekedett menetidőre kell számítani.

Megkezdődött a Szeder utca teljes körű felújítása, a munka ideje alatt időszakos forgalomkorlátozásokra kell számítani.

A Pattantyús utcát lezárták a közúti forgalom elől. Az útszakaszt kizárólag az MVK Zrt. autóbuszai használhatják, forgalomirányító közlekedési lámpa irányítása mellett.

Az Avas főútjának felújításához kapcsolódó munkák miatt a Szentgyörgy út és a Klapka György utca egyes szakaszain is forgalomkorlátozásokra és sávszűkítésekre kell számítani.

Kérik a közlekedőket, hogy az érintett útszakaszokon fokozott figyelemmel közlekedjenek, tartsák be a kihelyezett ideiglenes közúti jelzőtáblák és forgalomirányító berendezések utasításait, valamint lehetőség szerint válasszanak alternatív útvonalat.

A városban közterület-bontási és hibaelhárítási munkát az alábbi helyszíneken végeznek:

Akna u. – Honszerző u. kereszteződés, Balassi u. 10/A, Bagoly u. 19., Balogh Ádám u. 28., Barcsay Á. u. 8., Báthori sor 32., Berekalja u, 66., Budai J. u. – Zrínyi I. u. kereszteződés, Bükkszentlászló fő u. 147., Börzsöny u. 4., Brassói u. 1., Brassói u. vége, Csehov u. eleje, Dózsa György u. 34., Dohány u. – Farkas A. u. kereszteződés, Egres u. 7., Eper u. 67., Erdész u. 5/2., Erdősor eleje, Eszterházy u. – Vezér u. kereszteződés, Eszperantó u. 4., Eszperantó u. 10., Ernyebán u. 21., Görömbölyi u. 31., Gyöngyösi I. u. 15., Hatvanötösök u. – Szeles u. kereszteződés, Hősök tere 1., Iglói u. 2., Illyés Gyula u. 24., Isaszeg u. 7/A, Isaszeg u. 10., Kassák L. u. 28., Kabók L. u. 23., Király u. 2., Koboz u. 45., Középszer u. 32., Középszer u. 40., Mária u. 60., Nándorfehérvári u. 20., Papszer u. – Kálvin J. u. kereszteződés, Pléh S. u. 17., Pozsonyi u. 84., Puskás Tivadar u. 5., Szabó Zoltán u., Sas u. 5., Selyemrét u. 20., Szentpéteri kapu 80., Soltész N. K. u. – Kont u. kereszteződés, Szentistványi u. 33., Tárkányi Béla u. 1., Zrínyi u. 41., 48-as utca eleje

A munkavégzések ideje alatt arra kérik a közlekedőket, hogy:

• figyeljék a kihelyezett forgalomtechnikai jelzéseket,

• tartsák be a sebességkorlátozásokat,

• és ügyeljenek a munkaterületen dolgozók, valamint a közlekedésben résztvevők biztonságára.

Ez is érdekelhet

Mi is segíthetünk a buszbalesetben elhunyt, megsérült lengyelek szeretteinek
MiskolcBelföldVilágBorsod-Abaúj-ZemplénBaleset
A Supersum Közhasznú Alapítvány és a Selyemréti Katolikus Közhasznú Alapítvány közösen biztosít szállást azok számára, akik azért érkeznek Miskolcra, hogy elhunyt szerettük azonosítását intézzék, vagy a kórházban ápolt hozzátartozójukat meglátogassák.
Képgaléria
Grund Piknik a népkertben
Ti vagytok a Grund, nem is akárhol, hanem a Népkertben
MiskolcSportSzabadidő
A szabadidősport és az önfeledt közös játék legújabb színtere a Grund Piknik, amit szombaton második alkalommal tartottak meg a Népkertben, ezúttal streetball kosárlabda bajnoksággal egybekötve.
Nagyon kikaptak a hölgyek
MiskolcSport
Labdarúgás: szombaton délután hazai környezetben vereséget szenvedett a diósgyőriek élvonalbeli női gárdája.