Ugrás a tartalomra

Erősített tiszaújvárosi jelenlétén az egyetem

Létrehozva
Szakmai és oktatási területre kiterjedő együttműködést kötött a megye egyik meghatározó szereplőjével, a JABIL-lal a Miskolci Egyetem szerda délután.
Kép
A cél, hogy az anyagin kívül társadalmi haszna is legyen az együttműködésnek. Fotó: Horváth Csongor

– Ez a megállapodás felhatalmazást nyújt számunkra, hogy megkeressük azokat a kapcsolódási pontokat, melyek akár a kutatásfejlesztésben, akár a társadalmi felelősségvállalásban összekötnek bennünket – fejtette ki a rektor az ünnepélyes találkozón. Horváth Zita hozzáfűzte, a campusnál rövidesen konkrét felelőseit fogják megnevezni az egyes együttműködési területeknek, hogy a két szereplő közösen tudja megerősíteni regionális szerepvállalását.

A felek mindezen túl új projektek kezdeményezésében, tevékenységeik hatékonyabb kihasználásában, a tervezői feladatokban és nem utolsósorban az egyetemi hallgatók gyakorlati képzési hátterének kialakításában rajzolták meg a szövetkezés fő irányvonalait. Az egyetem első embere úgy látja, a térség munkáltatói az általuk felkészített értelmiségi réteget nem nélkülözhetik humánerőforrásaik feltárásakor.

Kép
Már zajlanak a tárgyalások a cég és az egyetem között

A nem csupán a régióban, de országosan is meghatározó tiszaújvárosi vállalat nagy lehetőségként tekint a felsőoktatási intézménnyel való kooperációra. – Eddig is jó volt a kapcsolat közöttünk, ám mindez megnyitja annak esélyét, hogy bővítsünk közös tevékenységeink spektrumán – fogalmazott Kékesi Sándor.

A JABIL Circuit Magyarország Szerződéses Gyártó Kft. ügyvezető igazgatója és gyárigazgatója akként vélekedett, hogy a jövő generációját foglalkoztató, a világ folyamataira gyorsan reagáló, amerikai multinacionális társaság emberközpontú és családbarát vállalati kultúrájával mindent megtesz azért, hogy változatos munkaköröket és akár külföldi karrierlehetőséget kínáljon a Miskolci Egyetem falai közül kikerülő szakembereknek.

– Azokat a kollégákat keressük, akik felkészülten tudnak a jövő kihívásaira koncentrálni. Akit érdekel a digitalizáció és az automatizáció, az meg fogja találni a számításait nálunk – szögezte le.

Ez is érdekelhet

Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.
Béres Alexandra mozgatta át a Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola diákjait
OktatásMiskolc
A rendhagyó tornaóra előtt a fitnesz Európa- és világbajnok a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról is beszélt a gyerekeknek.
Képgaléria
Gyermekjogok a digitális térben - kiállítás az egyetemen
Rajzokkal hívják fel a figyelmet az online világ veszélyeire
OktatásMiskolc
"Online vagy? Jelen vagy? Gyere-k-épbe az online térbe" címmel nyílt kiállítás szerdán a Miskolci Egyetem főépületének üveg előcsarnokában.