Ugrás a tartalomra

Rajzokkal hívják fel a figyelmet az online világ veszélyeire

Létrehozva
"Online vagy? Jelen vagy? Gyere-k-épbe az online térbe" címmel nyílt kiállítás szerdán a Miskolci Egyetem főépületének üveg előcsarnokában.
Kép
Gyermekjogok a digitális térben - kiállítás az egyetemen
Gyermekjogok a digitális térben - kiállítás nyílt az egyetemen. Fotó: Mocsári László

Az Integrált Jogvédelmi Szolgálat 2024-ben hirdetett országos rajzpályázatot a gyermekotthonokban vagy nevelőszülőknél élő gyermekek számára. A cél az volt, hogy a fiatalok alkotásaikon keresztül mutassák be, mi érdekli a szakellátásban élő gyerekeket az internetes világban, miben látják annak erényeit és veszélyeit.

A pályázatra több mint négyszáz alkotás érkezett országszerte, amelyek valós érzelmeket és gondolatokat mutatnak be. Sőt, olykor riasztó figyelmeztetéseket tesznek arra vonatkozóan, hogy a felnőtteknek jobban meg kell érteniük a gyermekek digitális valóságát. Az északkelet-magyarországi régióból hét gyermek alkotását is díjazták. A többi közt az ő rajzaikat is bemutatták szerda délután.

Kép
Gyermekjogok a digitális térben - kiállítás az egyetemen

Novák Krisztina, a Belügyminisztérium Integrált Jogvédelmi Szolgálatának jogvédelmi biztosa köszöntőjében hangsúlyozta: a generációknak közösen kell kialakítaniuk azokat a normákat, amelyek nem csupán biztonságossá, de támogatóvá is teszik az online világot.

Rámutatott: az interneten zajló történések nem maradnak következmények nélkül a való életben sem, hiszen a digitális jogsértések ugyanúgy valódi jogsérelmek, a felnőtteknek pedig kötelessége, hogy felhívják erre a fiatalok figyelmét.

 

Kép
Gyermekjogok a digitális térben - kiállítás az egyetemen

A június 4-éig látogatható tárlatnak helyet adó Miskolci Egyetem képviseletében Kalmár Zsolt gazdasági vezető beszélt, aki azt húzta alá, mennyire fontos párbeszédet építeni a nemzedékek között, ezzel újfajta nézőpontokat beemelve a kérdéskör megtárgyalásába.

Preview Image
Még több fotó a galériában. Kattints a képre!

Ez is érdekelhet

Csütörtökön angolból adnak számot a tudásukról az érettségizők
OktatásBelföld
Állatvédelem és Monet festményei az angolérettségi első részében.
Közel 80 ezer diák érettségizett matematikából – tanulóbarátnak tartják az idei feladatsort
OktatásMiskolc
Kedden a matematika írásbeli vizsgákkal folytatódott az érettségi időszak: országszerte csaknem 80 ezer diák adott számot tudásáról. Középszinten több mint 71 ezren, emelt szinten pedig mintegy 8 ezren ültek be a padokba. A szakértők és a diákok visszajelzései alapján az idei feladatsor nehézsége összességében a korábbi évekhez hasonló volt.
Miskolcon is kimagasló eredményeket várhatunk az érettségizőktől
OktatásMiskolc
A hermanosok az ország egyik top gimijében vetették bele magukat a magyar nyelv és irodalom érettségi feladatsorába.
Elkezdődtek az érettségi vizsgák
Jókai Mór és Wass Albert a magyarérettségi első részében
OktatásBelföld
Elkezdődött a 2025/2026-os tavaszi érettségi, a diákok magyar nyelv és irodalommal nyitották a vizsgaidőszakot.