Ugrás a tartalomra

Kassai focicsapatba invesztált a DVTK tulajdonosa

Létrehozva
Meghatározó tulajdonrészt szerzett a magyar tulajdonosi háttérrel rendelkező Arago Csoport az FC Kosice futballklubban.
Kép

A nagy hagyományokra visszatekintő, jelenlegi cégjogi formájában 2018 óta működő egyesület a szlovák bajnokság másodosztályában szerepel.

Az Arago Csoport az elmúlt években nemcsak Magyarországon, hanem a környező országokban is kialakított egy jelentősebb befektetési portfóliót. A sport, azon belül is a futball ráadásul ismerős terep számunkra, hiszen nyolc éve az egyik legnépszerűbb magyar futballklub, a DVTK többségi tulajdonosai is vagyunk." - idézte a cég közleménye Sántha Gergelyt, az Arago Holding ügyvezetőjét, aki hozzátette: kassai szerepvállalásukat több dolog is alátámasztotta, de leginkább a tulajdonostársaik elhivatottsága, a klub komoly hagyományai, valamint Kassa és vonzáskörzetének sportban rejlő lehetőségei miatt született meg a döntés.

"Miskolc és Kassa földrajzi közelsége, testvérvárosi volta, illetve közös kulturális és sportmúltja csak ráadás volt." - fogalmazott.

Dusan Trnka, az FC Kosice elnöke azt mondta, nagyon örülnek magyar partnereiknek, a mostani fontos lépés a klub financiális hátterének biztosításában. "A magyar tulajdonosok ráadásul hozzák magukkal azt a tapasztalatot, amit az új, modern, miskolci stadion üzemeltetése során eddig szereztek. Együtt dolgozunk azért, hogy a kassai futball ismét méltó legyen a korábbi sikereihez." - fogalmazott a klubvezető.

Ez is érdekelhet

Gólképtelenek maradtak a mieink. Fotó: magánarchívum
Simán nyertek a lengyelek
SportMiskolc
Jégkorong: az elit világbajnokságra készülő magyar férfi válogatott lejátszotta első felkészülési mérkőzését.
Kikaptak a Farkasok
Sport
Kosárlabda, férfi NB I/B, Piros csoport, rájátszás, 1. forduló: a ráadásban nyertek a szabolcsiak.
Hamarosan kiderül, hogy ki lesz a vezetőedző
Sport
A DVTK Jegesmedvék háza táján a pontvadászat befejeződése óta gőzerővel folynak a tárgyalások.
Rekordmezőny küzdött Gödöllőn
Sport
Diákolimpia, mezei futóbajnokság, országos döntő, 509 iskola, 2398 induló.