Ugrás a tartalomra

Ronaldo lesz az első dollármilliárdos futballista

Létrehozva
A Juventus csatára, Cristiano Ronaldo lesz a harmadik élsportoló, a labdarúgók között pedig az első a világon, aki aktív pályafutása alatt egymilliárd dollárt keres - a Business Insider szerint.
Kép
Korábbi felvétel

A 35 éves portugál sztáron kívül ez korábban két amerikainak sikerült: a golfozó Tiger Woodsnak és a profi bokszoló Floyd Mayweather Jr.-nak. A dollármilliárdos sportolók klubja Michael Jordan kosaraslegendával egészül ki.

Ronaldo azzal együtt lépi át az egymilliárdos határt még az idén, hogy - a vírusos világjárvány közepette a torinói csapatnál elfogadott kollektív bércsökkentés következtében - az ő fizetése is kevesebb lett.

Az üzleti lap közlése szerint még ugyancsak 2020-ban - a teniszezők között elsőként - a korábbi világelső svájci Roger Federer válhat dollármilliárdossá.

Ez is érdekelhet

Témahét az Aktív Iskolákban
Sport
A befogadó és elfogadó iskolai közösségek erősítése kiemelt cél a honi köznevelésben.
labdarúgás
Folytatják az elitbe sorolt csapatok
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A hétvégén rajtol a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2025/26-os idényének tavaszi szezonja.
Boldogh Boróka bronzérmes
Sport
Nyíregyházán rendezték a fedettpályás magyar utánpótlás atlétikai bajnokságot.
Ezüstérmeket szereztek
Sport
A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont a grundbirkózó diákolimpia országos döntőjének.