Ugrás a tartalomra

Szépen csillogó érmekkel tértek haza

Létrehozva
Versenyzési szempontból tartalmas hétvégén vannak túl a DVTK-Miskolci Sportiskola birkózó szakosztályának versenyzői.
Kép
Szinay
Az U20-as korosztály 87 kg-s dobogója, legmagasabb fokán Szinay Szabolcs. Fotók: magánarchívum

Az U20-as Kötöttfogású Országos Bajnokságot a fővárosi Kruj Iván Sportcsarnokban rendezték meg szombaton. A miskolciakat két versenyző, Botos Dominik és Szinay Szabolcs képviselte. Mindkét birkózó dobogóra állhatott, ráadásul Szinay Szabolcs egyenesen a legfelső fokára, ezzel U20-as országos bajnoki címet szerzett – tájékoztatta lapunkat Szabó Máté a DVTK SE birkózó szakosztálytól.

Szabolcs három győztes meccsel érdemelte ki a döntőben való részvételt, ahol sikeresen maga mögé utasította ellenfelét és győzedelmeskedett 87 kg-ban.

Kép
Botos
Az U20-as korosztály 77 kg-s dobogója. 2. fokán Botos Dominik

Botos Dominik súlycsoportváltás után immár 77 kg-ban versenyez. Három győztes meccs mellett meg kellett mérkőznie a pár hete felnőtt Európa-bajnoki címet szerző Lévai Leventével is, akivel szemben alulmaradt. De ezzel is egy szépen csillogó ezüstérmet tudhat magáénak.

Vasárnap aztán Ceglédre utazott a szakosztály U15-ös különítménye. A kötöttfogású országos bajnokságon, több győztes meccs és jó lehetőség ellenére, egy érmet és egy pontszerző 5. helyet sikerült szereznie a nehézsúlyú Lovas Marcellnek és a 68 kg-s Czakó Regőnek köszönhetően.

Kép
Lovas Marcell
Lovas Marcell a Cegléden szerzett bronzérmével

Marcell szintén súlycsoportváltás után +85 kg-s kategóriában indult. Ugyan testtömegét illetően még bőven elmarad versenytársaitól, viszont ezt rutinjával és határozottságával tudta pótolni. Első meccsén ugyan vereséget szenvedett a későbbi 1. helyezettől, de ezek után magabiztosan menetelt a bronzmérkőzésig, ahol győzni tudott.

Felkészítő edzők: Juhász Sándor, Repka Attila, Bacsó Alex és Szabó Máté.

Ez is érdekelhet

Már huszonegy egyéni bajnoki címnél tart
SportMiskolc
A diósgyőri Kékesi Márton nagyszerűen szerepelt Ausztriában.
Témahét az Aktív Iskolákban
Sport
A befogadó és elfogadó iskolai közösségek erősítése kiemelt cél a honi köznevelésben.
labdarúgás
Folytatják az elitbe sorolt csapatok
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A hétvégén rajtol a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2025/26-os idényének tavaszi szezonja.
Boldogh Boróka bronzérmes
Sport
Nyíregyházán rendezték a fedettpályás magyar utánpótlás atlétikai bajnokságot.