Volt egyszer egy mérkőzés. Amelyet 2001. június 10-én játszottak az akkori nagyközség sporttelepén. A hajdani megyei I. osztályú mérkőzés végeredménye: Szirmabesenyő – Edelény 2–1 – 1000 néző előtt, Kerékgyártó Zsolt játékvezetése mellett. A hazaiak, akiknek edzője Zupkó Mihály volt, 90 ponttal nyerték a küzdelemsorozatot, a második a 84 pontos Mád, a harmadik az ugyancsak 84 egységes Mezőkövesd lett. A tizenkét miskolci játékost felvonultató besenyőiek feljutottak az NB III-as Tisza csoportba és a honi harmadik vonalban öt idényt töltöttek el.
Aranyérmes gárdájuk diadalát szombaton délután idézték fel. A napközi konyhájában „levetítették” a találkozó filmjét, majd a focisták átmentek a kastélykerti pályára, megnézték a pompás klubházat, felmentek a gyepre, leültek az öltözőben, majd közös vacsorával zárták emlékezetes programjukat.