Ugrás a tartalomra

Az „Erdő Szelleme” Bekénypusztán

Létrehozva
Felavatták az „Erdő Szelleme” faragványt a Bekénypusztai Turisztikai Látogatóközpont és Ökoház mellett.
Kép

Az Északerdő Zrt. szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleménye szerint csend, nyugalom, friss levegő, festői szépségű táj várja az arra járókat. A színvonalas étkezés, minitanösvény, kerékpárbérlés mellett a  Bekénypusztai Turisztikai Látogatóközpont és Ökoház jellemzői egy igazi helyi sajátossággal bővültek: a Faragott Falu, vagyis Kisgyőr felajánlásával, az „Erdő Szelleme” faragvánnyal. Ez a település polgármesterének, Kékedi László népi fafaragó művésznek, a Magyar Művészeti Akadémia tagjának köszönhető. A faragványt kedden Kékedi László és Zay Adorján, az ÉSZAKERDŐ Zrt. vezérigazgatója közösen leplezte le.

Kép

Az erdőgazdaság által 2014-ben építtetett 4 szobás, 10 fő befogadóképességű Látogatóközpont és Ökoház a Bükk hegység déli lábánál, Miskolctól mindössze 20 kilométerre, hamisítatlan erdei környezetben található. Az itt megszállók jó része visszatérő vendég, ez a vendégszerető, családias környezetnek is köszönhető.

Ez is érdekelhet

Kiemelkedő eredményekről számolt be a Miskolcz-Revital TSE
SzabadidőMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldKultúraSport
Magyar bajnoki arany-és ezüstérem, nemzetközi sikerek, diákolimpia győzelmek – zárja a szezont a Miskolcz-Revital TSE.
Hatalmas szülinapi bulira készül az Ildi Rider
SzabadidőMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Idén lett 15 éves a miskolci zenekar, szombaton koncerttel ünnepelnek az Avasi Kvaterkán.
Ingyen utazhatunk az MVK Múzeumok Éjszakája programjaira
SzabadidőMiskolc
Az MVK Zrt. idén is gondoskodik arról, hogy mindenki könnyedén eljusson a Múzeumok Éjszakáján a közlekedési vállalat Szondi György utcai telephelyére.
Újra a béke szigetévé válik a miskolci Hősök tere
SzabadidőMiskolcEgészség
Talán mondani sem kell már: ha jóga világnapja, akkor közös gyakorlás Breitenbach Ildikóval a miskolci Hősök terén.