Ugrás a tartalomra

Virágos csónakázás Tapolcán

Létrehozva
Szemet és anyákat gyönyörködtető vízi járgány szeli a miskolctapolcai Csónakázó-tavat május első hétvégéjén.
Kép
Fotók: Mocsári László

Rendkívül népszerűnek bizonyul az idelátogatók körében az idén újonnan megnyitott miskolctapolcai állóvíz. A kora nyárias idő mellett vélhetően az elmúlt években átépített őspark varázslatos miliője is hozzájárult ahhoz, hogy március végi húsvéti hosszú hétvégén alig lehetett szabad csónakhoz hozzájutni.

Mint azt lapunk megírta: tíz-tíz vadonatúj csónak és vízi bicikli várja az városrészbe ellátogatókat. Sőt, a romantikus hangulatban érkezők igazi újdonságként egy különleges, baldachinnal díszített csónakban is megörökíthetik felejthetetlen pillanataikat. 

– A lehetőség szinte kínálja magát akár eljegyzési vagy esküvői fotózáshoz is – idézte fel megkeresésünkre a Miskolci Fürdők Kft. ügyvezetője. Hozzátette, a kívánalmaknak megfelelően kollégáival ezt a csónakot bármilyen családi ünnepre vagy egyéb rendezvényre fel tudják díszíteni.

Kép

Németh Judittól megtudtuk: mindennek népszerűsítésére döntöttek úgy, hogy a közelgő anyák napja alkalmából már pénteken kisiklik a vízre a virágos pompát nyert vízi jármű – vagyis az érdeklődők majd’ három teljes napon keresztül evezhetnek a nem akármilyen élmény és tó közepette.

Az alkalom tehát kivételes. A többi nap kapcsán a cégvezető hangsúlyozta: vendégeik felé csupán annyi a kérésük, hogy a 11 és 19 óra között biztosított szolgáltatás igénybevételét legalább két-három órával előtte jelezzék számukra a sales@miskolcifurdok.hu-n keresztül.

Ez is érdekelhet

Gyerekként ő is vonattal utazott a Balatonhoz
SzabadidőMiskolcVilág
Nyári élményeiről mesélt Bánhidi Lilla, aki Miskolcon töltötte gyerekkorát, majd felnőttként elköltözött, később pedig megírta a Sorsod Borsodot. A könyv Margó-díjat nyert, ami minden évben a legjobb első prózakötetes szerzőnek jár.
Meseszerű élményben volt része
SzabadidőMiskolcVilágKultúra
Molnár Judit, miskolci származású operaénekessel készítettünk interjút arról, hogyan nyaralt gyerekkorában. Arról is beszélt, hogy nagymamája éppen abban az épületben él most, ahol ő nyaralt.
Lányi Lala szerint a világ bármely pontjára eljuthat a magyar Depeche Mode Special Tribute
SzabadidőMiskolcBelföldVilágKultúra
Berlin, Franciaország, Olaszország – és talán egyszer a tengerentúl. Alig egy év alatt nemzetközi érdeklődést váltott ki a 101 Hang, az a különleges magyar produkció, amely a Depeche Mode dalait értelmezi újra szimfonikus zenekarral, férfikarral és népszerű hazai előadókkal. A decemberi, Budapesten tartandó koncertjük kapcsán a vidéki rajongókról sem feledkeznek meg a szervezők.
Több mint 60 állatfajra veszélyesek Magyarországon az elhagyott horgászeszközök
SzabadidőBelföldTudományKörnyezet
Magyarországon legalább 64 állatfajt fenyeget a járulékos fogásnak nevezett jelenség, amikor olyan állatból lesz zsákmány, amely nem célpontja a horgászatnak.