Ugrás a tartalomra

Megújult a Nagy táncválasztó

Létrehozva
Új koncepció szerint, immár a miskolci stúdiók otthonaiban várják a táncok iránt érdeklődőket, kezdőket és haladókat, gyerekeket és szenior korosztályt egyaránt a szeptember 21-ei Nagy táncválasztón.
Kép

Újra itt a tánc ünnepe: Debrecen, Kecskemét, Kőszeg, Nyíregyháza, Oroszlány, Sopron, Szeged, Szekszárd, Szentes és Székesfehérvár mellett – a hagyományoknak megfelelően – Miskolcon is megrendezik a Nagy táncválasztót. A részletekről L. Tóth Evelin szervező, nívódíjas moderntáncpedagógus, koreográfus beszélt lapunknak.

Elmondta, hogy minden évben igyekeznek valami újdonságot becsempészni a programba. Az idei abban lesz más, mint a korábbi táncválasztók, hogy ezúttal a csatlakozó táncstúdiók termeiben, otthonában várják az érdeklődőket.
Mint megtudtuk, kilenc tánciskola – a Ballare Táncstúdió, a Diósgyőri Jazz Tánc Klub, az eLTE Best Dance Company, a Grand Dance Tánc- és Sportegyesület, a Harc- és Táncművészet S. E., a KÖDMÖN Formációs Táncegyüttes, a Limited Dance Academy, a Miskolcz-Revital TáncSport Egyesület, valamint a Miskolc Steelleaders Sportegyesület – nyitja meg a kapuit szeptember 21-én, szombaton délelőtt, hogy ingyenes táncórákkal várja a látógatókat (részletek a cikk végén).

Kép

– Az előző évek tapasztalatai is azt mutatják, hogy nagyon népszerű a program. Nem véletlenül, hiszen összetett célkitűzéssel hívták életre a Nagy táncválasztót – mutatott rá a szervező.

L. Tóth Evelin elmondta, elsődleges szempont, hogy a táncot mint mozgásformát minél több ember megismerje, minél többekhez eljusson. A tánciskolák központjaiban akár csatlakozhatunk is majd a táncórákhoz. Emellett a program kiváló alkalmat nyújt azoknak is, akik nem akarnak hosszabb távon a tánccal foglalkozni, viszont szívesen kipróbálnák, bakancslistás program számukra például egy hip-hop, vagy egy klasszikus balett óra, vagy szeretnék megtanulni a rumba alaplépéseit. Ugyanakkor azoknak is jó választás a program, akik egyébként már táncolnak, de szeretnének egy új stílust kipróbálni.

– Mivel ez egy ingyenes rendezvény, nem kell kurzusokra fizetni pénzt, így kipróbálhatjuk magunkat más-más stílusokban. Miskolcon több százan táncolnak a különböző egyesületekben, nagyon sokszínű a táncélet, egészen 4 éves kortól a senior korosztályig mindenki megtalálja azt a mozgásformát, ami stílusában megfelel neki, és azt a stúdiót, ami helyileg a legközelebb van hozzá – emelte ki.

Missing médiaelem.

A programban részt vevő tánciskolák:

Ballare Táncstúdió, Iván utca 31.
10:00-10:30 tangó lady style, felnőtt korosztály, de nyitott 16 éves kortól
11:00-11:30 salsa lady style, felnőtt korosztály, de nyitott 16 éves kortól

Diósgyőri Jazz Tánc Klub (DJTK), Gagarin utca 54., 2. emelet
9:00-10:00 kreatív gyermektánc (tánc alapok), esztétikus testképzés, 4-10 éves korig
10:00-11:00 jazz tréning, moderntánc alapok, 11+
11:00-12:00 bemutató

eLTE Best Dance Company, Kóris Kálmán utca 20.
10:00-11:00 modern tánc, 10 +
11:00-12:00 dance hall, 14+

Grand Dance Tánc- és Sportegyesület, Régiposta u. 9. B. épület, 1 emelet
10:00-10:45 hip-hop, 10-12 éves korig
10:00-10:45 Moulin Rouge, 17+
11:00-11:45 hip-hop senior, 30+
11:00-11:45 modern tánc, 12-16 éves korig
12:00-12:45 klasszikus balett, 15+

Harc-és táncművészet S. E., Győri kapu 24/B, 1. emelet (a Digi mögött)
10:00-11:00 showtánc és fit-kid, 8-14 éves korig
11:00-12:00 bemutató

KÖDMÖN Formációs Táncegyüttes, Győri kapu 27/A
10:00-11:00 standard és latin táncok, 3-18 éves korig
11:00 standard és latin, 18+
12:00 táncok

Limited Dance Academy, Széchenyi I. u. 66-68.
10:00-11:00 k-pop Cover, 13+
11:00-12:00 hip-hop, 13+

Miskolcz-Revital TáncSport Egyesület - The Dancefloor, Széchenyi u. 40. I. emelet (bejárat a Szinva-terasz felől, a fekete vaskapun)
10:15-11:00 társastánc óra (latin táncok), kisiskolások számára
11:15-12:00 társastánc óra (latin táncok), középiskolások számára

Miskolc Steelleaders Sportegyesület, Szemere u. 8. 1. emelet
10:00-11:00 cheerleading (emeléses akrobatika és pomdance), 4-7 éves korosztály
11:00-12:00 cheerleading (emeléses akrobatika és pomdance), 8-13 éves korosztály.

Ez is érdekelhet

Gyerekként ő is vonattal utazott a Balatonhoz
SzabadidőMiskolcVilág
Nyári élményeiről mesélt Bánhidi Lilla, aki Miskolcon töltötte gyerekkorát, majd felnőttként elköltözött, később pedig megírta a Sorsod Borsodot. A könyv Margó-díjat nyert, ami minden évben a legjobb első prózakötetes szerzőnek jár.
Meseszerű élményben volt része
SzabadidőMiskolcVilágKultúra
Molnár Judit, miskolci származású operaénekessel készítettünk interjút arról, hogyan nyaralt gyerekkorában. Arról is beszélt, hogy nagymamája éppen abban az épületben él most, ahol ő nyaralt.
Lányi Lala szerint a világ bármely pontjára eljuthat a magyar Depeche Mode Special Tribute
SzabadidőMiskolcBelföldVilágKultúra
Berlin, Franciaország, Olaszország – és talán egyszer a tengerentúl. Alig egy év alatt nemzetközi érdeklődést váltott ki a 101 Hang, az a különleges magyar produkció, amely a Depeche Mode dalait értelmezi újra szimfonikus zenekarral, férfikarral és népszerű hazai előadókkal. A decemberi, Budapesten tartandó koncertjük kapcsán a vidéki rajongókról sem feledkeznek meg a szervezők.
Több mint 60 állatfajra veszélyesek Magyarországon az elhagyott horgászeszközök
SzabadidőBelföldTudományKörnyezet
Magyarországon legalább 64 állatfajt fenyeget a járulékos fogásnak nevezett jelenség, amikor olyan állatból lesz zsákmány, amely nem célpontja a horgászatnak.