Ugrás a tartalomra

Péntek délután elstartolt a második Miskolci Piknik

Létrehozva
A három napon át tartó gasztronómiai fesztivál változatos programokkal és zenei fellépőkkel várja az érdeklődőket.
Preview Image
Osztie Tibor képgalériája

Kezdetét vette a régió egyik legnagyobb őszi gasztrofesztiválja és zenei parádéja. Idén két színpadon váltogatják egymást a jobbnál jobb produkciók a harmadikon pedig a finomabbnál finomabb ételek. Látványfőzések sztárséfek, ételkülönlegességek, és sok zene fogadja a szórakozni vágyókat és ínyenceket. Miskolc és környékbeli éttermek kínálják ínycsiklandó fogásaikat, és több, mint 50 fellépő garantálja a fergeteges hangulatot. 

Már péntek délután is sok érdeklődőt vonzott a Miskolci Piknik. Vasárnapig különleges íz élményben lehet része annak, aki a sétálóutcán jár. Számos étterem hozza Miskolcra legkiválóbb fogásait. Az Erzsébet téri gasztroszigeten olyan sztárszakácsok főznek majd, mint Rácz Jenő, vagy Mede Ádám, Michelin-csillagos séfek, de ismert miskolci éttermek is bemutatják, hogyan készülnek specialitásaik. 

Bár az ízeké a főszerep, zenei élményekben sem lesz hiány. A Szent István téri nagyszínpadra és a Villanyrendőr színpadra érkeznek a sztárfellépők. 

Preview Image
Mocsári László képgalériája

Pénteken újra itt volt a legutóbb zajos sikert arató, csupaszív fenegyerek, Manuel, illetve egy igazi világsztár DJ-t, Alle Farbent is üdvözölhettük Miskolcon. Mellettük Bréda Bia, a Helldance és a Csordás Tibi szórakoztatta Miskolc főterének közönségét. A Villanyrendőrnél pedig a Loving Arms, Tomy Montana és Regán Lili játszotta a jobbnál jobb zenéket. 

Szombaton Majka és Desh is a színpadra lép, vasárnap pedig megannyi fellépő között a miskolci Here We Are, Bebe és Geszti Péter zenél majd. 

A Miskolci Piknik idején az autósoknak forgalomkorlátozásra kell számítaniuk, amiről egy másik összefoglalónkban részletesen is beszámoltunk: ITT. Több utcát is lezárnak, a Városháztéri kavicsos parkoló pedig a Patak utcánál lezárásra kerül. Péntektől Vasárnapig a Tiszai Pályaudvar és a Malomszög utca között villamospótló járatok közlekednek. A fesztivál idején a rendőrség fokozott ellenőrzést tart.

Ez is érdekelhet

Hűsítő kaland a vízparton – ezekre figyeljünk a kedvencünkkel
SzabadidőÉletmód
A fürdés igazi felüdülés a kutyáknak, de közben az is fontos, hogy odafigyeljünk rájuk és másokra is.
Tűzijáték stressz nélkül – így óvjuk kedvenceinket augusztus 20-án
SzabadidőBelföldKörnyezet
Augusztus 20. az ünneplésről szól, a tűzijáték erős hang- és fényhatásai azonban a házi kedvencek számára komoly stresszt és pánikot okozhatnak.
Gyerekként ő is vonattal utazott a Balatonhoz
SzabadidőMiskolcVilág
Nyári élményeiről mesélt Bánhidi Lilla, aki Miskolcon töltötte gyerekkorát, majd felnőttként elköltözött, később pedig megírta a Sorsod Borsodot. A könyv Margó-díjat nyert, ami minden évben a legjobb első prózakötetes szerzőnek jár.
Meseszerű élményben volt része
SzabadidőMiskolcVilágKultúra
Molnár Judit, miskolci származású operaénekessel készítettünk interjút arról, hogyan nyaralt gyerekkorában. Arról is beszélt, hogy nagymamája éppen abban az épületben él most, ahol ő nyaralt.