Ugrás a tartalomra

Ha a víz világnapja van, irány az állatkert

Létrehozva
Már megszokhattuk, hogy minden évben tematikus programokkal várja látogatóit a Miskolci Állatkert, hogy együtt ünnepeljék meg ezt a napot a park lakói és vendégeik.
Kép
A víz világnapjáról emlékeztek meg az állatkertben. Fotó: Osztie Tibor

Most szombaton sem volt ez másképp, csak most a Mivíz Kft. is beszállt a közös játékba és a „Tiszta víz, élhető jövő” egyszerű, de figyelemfelhívó mottóval szólították meg az állatkertbe kilátogató gyermekeket és szüleiket. A jeles zöld nap alkalmából a tiszta ivóvíz tudatos felhasználására, beosztására és védelmére kívánták felhívni a figyelmet. És mi lehetne ennél fontosabb? Különösen a víz világnapján. 

Preview Image
Galériánkhoz kattints a képre!

A látogatók többek között a Madaras tónál megfigyelhették a vizes élőhely állatait, és megismerkedhettek az év madarával, a böjti récével, amelynek életmódjáról, természetvédelmi státuszáról és a nevéhez fűződő érdekességekről hallhattak az MME Bükki Helyi Csoportjának jóvoltából.

De nem csak erről okosították fel a hallgatóságot az állatkertben, hanem olyan izgalmas és sokakat régen furdaló kérdésekkel kapcsolatban is, mint például, hogy mi az a hallépcső? És hogyan kapcsolódnak a vízi műtárgyak a vizes élővilághoz? Erre is választ kaphattunk a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Karának munkatársaitól, egy különleges szemléltető eszközön keresztül.

Kép

Ismeretterjesztő játékokból ezen a napon sem volt hiány. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság guruló természetbúvára, a Vidra Verda mutatta be az érdeklődőknek a kisvizek élővilágát, a vízhez kötődő állatfajokat, a vízi makrogerincteleneket, mint a vizek természetességének mutatóit, a kétéltűek életmódját és fejlődését, valamint a tápláléklánc fogalmát és elemeit.

Az oktatóteremben a vizes élőhelyek állataihoz kapcsolódó kézműveskedéssel várták az alkotni vágyókat.

Kép

 

 

 

Ez is érdekelhet

A bükki Tar-kő mindenkit levett a lábáról
SzabadidőMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódEgészségKörnyezet
Az ország minden részéből érkeztek túrázók Miskolcra, a Bükkbe a szombati Kéktúra napján.
Szarvasbőgéssel tarkított erdei kalandok
SzabadidőBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Különleges élményt kínált az érdeklődőknek az Északerdő Zrt.: a Pálházi és a Lillafüredi Állami Erdei Vasúton szarvasbőgés-hallgató vonatozásokat szerveztek.
Mészöly Annával forgatott klipet a Here We Are
SzabadidőMiskolcBelföld
Menedék – ezt a címet kapta a banda legújabb dala. Friss, ropogós, mutatjuk!
Képgaléria
Akinek már kicsi ez az ország: európai turnéra indul Azahriah
SzabadidőBelföldVilág
Újabb mérföldkő a nemzetközi karrierben.