Ugrás a tartalomra

Óriásbuborék-show és Csiribiri-koncert is várja a családokat Miskolctapolcán

Létrehozva
Ez a hétvége a gyermekekről, a családokról szól Miskolctapolcán.
Kép
Minap-archív fotó: Mocsári László

Magyarországon május utolsó vasárnapján tartjuk a gyermeknapot. A gyermeknap a világ sok országában ünnepnap. Célja, hogy megemlékezzenek a világ gyermekeinek testvériségéről és egymás közti megértésről, valamint a gyermekek jóléte érdekében kifejtett küzdelemről.

Ilyenkor számos programmal kedveskednek a legkisebbeknek, gyakorlatilag se szeri, se száma a vidámabbnál vidámabb eseményeknek.

Mi most, ebben a cikkben két programot ajánlunk a családok figyelmébe.

A gyermeknaphoz kapcsolódva, de már szombaton családi sokadalmat tartanak a miskolctapolcai Barabits-sétányon, ahol 10 órától CsigaBiga óriásbuborék-showt rendeznek, majd 11 órától DJ Bordee zenél. Őt a Csiribiri zenekar követi a színpadon 14:30-tól. Aztán 15:30-tól a Miskolci Örömdal-Kör zárja a családi sokadalmat, amit Bajusz Gábor helyi önkormányzati képviselő szervezett meg.

Az Ellipsumba is várják a gyermekeket és családtagjaikat. Az ünnepi programon szintén fellép a Csiribiri zenekar. Mellettük ember nagyságú mesefigurák, kézműves foglalkozások, csillámtetkó, hajfonás, ajándékok, kvízek, lufihajtogató bohóc és csúszdaverseny is várja a gyermekeket.

A fürdő tájékoztatása szerint a 14 éven aluliak egész nap térítésmentesen léphetnek be az Ellipsumba.

Ez is érdekelhet

Több mint 60 állatfajra veszélyesek Magyarországon az elhagyott horgászeszközök
SzabadidőBelföldTudományKörnyezet
Magyarországon legalább 64 állatfajt fenyeget a járulékos fogásnak nevezett jelenség, amikor olyan állatból lesz zsákmány, amely nem célpontja a horgászatnak.
Tíz festési technika
SzabadidőMiskolcKultúra
Ha eddig kérdéses volt, hogy milyen díszítése lesz a húsvéti tojásnak, akkor segítünk. Íme tízféle tojásfestési technika.
Sátorbontás és tavaszi karbantartás a Selyemréti Strandfürdőben
Szabadidő
A medencék visszatöltését várhatóan a jövő hét közepén kezdik meg.
Húsvéti Kavalkád a Szent István téren
SzabadidőMiskolc
Színes, egész napos programokkal várják a családokat húsvétvasárnap a miskolci Szent István téren. A Húsvéti Kavalkád Miskolcon keretében koncertek, gyermekműsorok és kézműves foglalkozások is helyet kapnak.