Ugrás a tartalomra

Rendkívüli állapot az Egyesült Államokban az áradások miatt

Létrehozva
Áradnak a folyók az Egyesült Államok középnyugati államaiban, több települést már kiürítettek, Missouri államban a kormányzó rendkívüli állapotot hirdetett.
Kép

A természeti katasztrófa Nebraskát, Missourit, Kansast, Dél-Dakotát és Minnesotát sújtja. A napok-hetek óta tartó havazás és heves esőzés miatti árvíz gátakat tört át, hidakat sodort el, és utakat mosott el. A Nebraska legnagyobb városába, Omahába vezető főútvonal víz alatt áll. Egyes területeken a vasúti közlekedés is szünetel. A Missouri folyó vízszintje helyenként a kilenc métert is eléri.

Kép

A hatóságok megkezdték az árvíz által sújtott települések lakóinak kimentését, sok helyen pedig elővigyázatosságból elrendelték a kitelepítést. Az Egyesült Államok dél-keleti Iowa és Illinois államainak határánál a Mississippi folyó is megduzzadt. A hatóságok több utat is lezártak és arra készülnek, hogy a Mississippi több nagyvárost is elönt.

Ez is érdekelhet

Meghalt Michael Madsen
VilágKultúraSzabadidő
67 éves korában elhunyt Michal Madsen amerikai színész.
Halálos áldozata is van Spanyolország idei eddig legnagyobb erdőtüzének
VilágKörnyezetHavaria
Spanyolország idei eddig legkiterjedtebb erdőtüzében két ember vesztette életét a katalán Torrefeta i Florejacs település környékén – közölték a helyi hatóságok szerdán.
Tragédia az osztrák hegyekben, meghalt egy magyar hegymászó
VilágBaleset
Életét vesztette vasárnap egy 37 éves magyar hegymászó Ausztriában, a 2934 méter magas Niedere Dachstein csúcson – közölte az osztrák rendőrségre hivatkozva az MTI.
Sikerült a dokkolás, megérkezett Kapu Tibor a Nemzetközi Űrállomásra
VilágTudomány
A dokkolási folyamatot követően megkezdődik a küldetés tudományos szakasza.