Ugrás a tartalomra

Öngyilkos lett egy tini, mert arra szavaztak többen az Instagram-oldalán

Létrehozva
Egy fiatal malajziai lány Sarawak államban arra kérte követőit az Instagramon, szavazzák meg, életben maradjon-e. 69 százalék nemmel válaszolt, ezért a 16 éves lány végzett magával.
Kép

Öngyilkos lett egy 16 éves lány Malajziában, miután Instagramon feltett kérdésére a szavazók 69 százaléka úgy szavazott, hogy ölje meg magát - adta hírül a The Guardian

Az Astro Awani című maláj lap szerint a lány, akinek a nevét a család kérésére nem hozták nyilvánosságra, megosztott a követőivel egy kérdést:

„Nagyon fontos. Segítsetek eldönteni, mi az út számomra: élet vagy halál?”

– 69 százalék végül a halálra szavazott, így a lány huszadik emeleti otthonának ablakából a mélybe vetette magát. 

Kép

A rendőrség azt is megállapította, hogy a lány a régióban népszerű, Facebookhoz hasonló WeChat messengeren több barátjának is írt, mielőtt véget vetett életének, de senki nem volt, aki komolyan vette volna.

Egy helyi ügyvéd, Ramkarpal Singh, aki az észak-nyugati Penang államban képviselő is, úgy véli, azokat, akik a halálra szavaztak, büntetőjogi felelősség terheli. „Vajon ma is élne a lány, ha instagramos szavazóinak többsége arra biztatta volna, hogy ne tegye meg? Vajon akkor szakember segítségét kérte volna? Vajon a szavazók bátorítása befolyásolta, hogy végül tényleg végzett magával?” – kelt ki magából Singh.

Malajzia fiatalság- és sportügyi minisztere, Syed Saddiq Syed Abdul Rahman szerint a tragédia rávilágít arra, hogy nemzeti szinten kéne beszélni a mentális betegségekről.

Az Instagram februárban jelentette be, hogy blokkolni fogja azokat a képeket, melyek arra bátorítják a felhasználót, hogy kárt tegyen magában. Erről azután döntöttek, hogy egy brit tinédzser, Molly Russell szülei szerint ilyen fotókat látott az alkalmazásban, mielőtt 2017-ben, 14 éves korában öngyilkos lett.

Ez is érdekelhet

Robbanás történt egy tömbházban Bukarestben. Maszol.ro
Halálos áldozatokkal járó súlyos gázrobbanás szakította ki egy bukaresti panelház falait
VilágBulvárHavaria
Rendkívüli erejű gázrobbanás szakította ki pénteken egy többemeletes bukaresti lakóépület sarkát, a katasztrófavédelem közlése szerint három ember életét vesztette, és 15-en kerültek kórházba, többen súlyos állapotban.
Trump-Putyin találkozó Budapesten
Világ
A háború lezárásáról a magyar fővárosban tárgyalhat a két ország vezetője.
Napi 13 óra (!) munka? Egy európai országban bevezethetik
Világ
Ezután nem gyulladnak görögtüzek a munkavállalóknál.