Ugrás a tartalomra

Romániában emberéletet követelt az ítéletidő

Létrehozva
Fákat döntött ki, épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar. Egy ember meghalt, egy megsérült.
Kép
Képünk illusztráció

Suceava megyében a vihar csapott le arra a hegyvidéki térségre, ahol a Bucovina Ultra Rocks hegyi tájfutó versenyt rendezték, és egy 50 éves résztvevőre rádőlt egy fa - adta hírük az MTI az Agerpres hírügynökség vasárnapi közleménye alapján.

A mentők csak nehezen tudták megközelíteni a helyszínt az erdei utat eltorlaszoló, kidőlt fák, illetve az újabb vihar miatt. Bár megpróbáltál újraéleszteni, az áldozat életet nem tudták megmenteni - közölte a katasztrófavédelem. A verseny többi 23 részvevőjét, akik közül többen könnyebb sérülést szenvedtek és a kihűlés jeleit mutatták, csak vasárnap hajnalban sikerült lehozniuk a hegyről - részletezték az esetet. 

Rádőlt egy fa

Temesvárra is heves vihar csapott le szombat este, a szél megrongálta a színpadot és a letépte a sátortetők egy részét egy szabadtéri fesztiválon, amelyet a város repülőterén rendezett az egyik kereskedelmi rádió, a kitört pánik során pedig a kijárat felé menekülő emberek közül 11 könnyebb sérüléseket szenvedett, közülük ötöt kórházba szállítottak a mentők. A városban egy 29 éves férfi sérült meg és került kórházba, amikor rádőlt egy fa - számoltak be. 

Országszerte Bihar, Krassó-Szörény, Temes, Hunyad, Dolj, Szeben, Kolozs és Szilágy megye 27 településen okozott károkat a vihar. A tűzoltóknak három elárasztott udvarból és két pincéből kellett kiszivattyúzniuk a vizet, 22 kidőlt fát és két villanypóznát távolítottak el. A szél által leszakított épületelemek, kidöntött fák nyolc járműben tettek kárt - írta az Agerpres.

Folytatódik az ítéletidő

Romániában vasárnapra is heves zivatarokra, viharokra figyelmeztető sárga, illetve narancssárga (első- és másodfokú) riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat Erdélyre, a Bánságra és Olténiára, az ország déli részén azonban továbbra is kánikula van, Bukarestben és néhány környező megyében vasárnapra is vörös (harmadfokú) hőségriasztást adott ki a meteorológiai szolgálat a 39-41 fokot is elérő csúcshőmérsékletek miatt - tudatták. 

Ez is érdekelhet

Robbanás történt egy tömbházban Bukarestben. Maszol.ro
Halálos áldozatokkal járó súlyos gázrobbanás szakította ki egy bukaresti panelház falait
VilágBulvárHavaria
Rendkívüli erejű gázrobbanás szakította ki pénteken egy többemeletes bukaresti lakóépület sarkát, a katasztrófavédelem közlése szerint három ember életét vesztette, és 15-en kerültek kórházba, többen súlyos állapotban.
Trump-Putyin találkozó Budapesten
Világ
A háború lezárásáról a magyar fővárosban tárgyalhat a két ország vezetője.
Napi 13 óra (!) munka? Egy európai országban bevezethetik
Világ
Ezután nem gyulladnak görögtüzek a munkavállalóknál.