Ugrás a tartalomra

Pezsgő vitte félre a kormányt

Létrehozva
Külhonból érkezett haza az az ózdi nő, aki a saját elmondása szerint pezsgőt ivott, mielőtt hazavezetett volna. Az ittas járművezetők okozta balesetek megelőzése érdekében a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai kiemelt figyelmet fordítanak a közúti ellenőrzések során az ittas, vagy bódult vezetők kiszűrésére.
Kép
Képünk csak illusztráció

A megye útjain július 22-e és 28-a között 96 közúti közlekedési baleset történt, ebből öt balesetben ittas, két esetben pedig bódult sofőr volt az okozó. Hangsúlyozni kell, hogy az ittas vagy bódult állapotban elkövetett járművezetés bírósági eljárást is vonhat maga után. Az ittas járművezetők továbbá magas kockázati tényezőt jelentenek a biztonságos közlekedés számára.

Az ózdi Rendőrkapitányság Borsodnádasdi Rendőrőrsének járőrei kedden este fél 10 előtt Járdánházán ellenőriztek egy záróvonalat átlépő, a kanyarodó sávban a forgalommal szemben közlekedő autót és annak vezetőjét. A sofőrrel szemben alkalmazott alkoholteszter pozitív értéket mutatott. A járművet vezető nő többek között elmondta, hogy külhonból érkezett haza, és a vezetés megkezdése előtt elfogyasztott több mint egy üveg pezsgőt.  Az Ózdi Rendőrkapitányság a 29 éves helyi nővel szemben járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást.

A közúti ellenőrzések hatásfokát jól mutatja, hogy a rendőrök ez év 30. hetében harminc ittasan és négy bódultan volán mögé ült sofőrt szűrtek ki a forgalomból, mielőtt még közúti közlekedési balesetet okozhattak volna! A velük szemben indított hatósági eljárások folyamatban vannak.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya felhívja a figyelmet, hogy aki ittasan, vagy kábítószer hatása alatt járművet vezet, elfogadhatatlan kockázatot vállal, és mások életét is veszélyezteti. A hatósági ellenőrzések célja a kiemelt közlekedési szabálysértéseket szándékosan megszegő sofőrök és az ittas járművezetők forgalomból történő kiszűrése, ezzel a balesetek megelőzése, a tiszta és biztonságos közlekedésért.

Ez is érdekelhet

Ónodi vártúrán tekertek
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Harmincketten gyűltek össze: Miskolcról indultak, majd a községtől visszafordultak és negyven kilométeres távot teljesítettek.
fagykár
Ötven éves hidegrekord dőlt meg Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
A leghidegebb Lénárddarócón volt, április 30-ra virradó hajnalban, ahol - 5 fokot mértek a meteorológusok.
Négy góllal győzött a Vasút
Borsod-Abaúj-ZemplénSport
Labdarúgás: Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei I. osztály, 26. forduló: idegenben diadalmaskodtak a zöld-fehérek.
Hamis száz eurós bankjegyekkel fizettek
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság azoknak a vádlottaknak az ügyében, akikkel szemben folytatólagosan elkövetett pénzhamisítás bűntette miatt emelt vádat az ügyészség.