Ugrás a tartalomra

Több ittas sofőr is fennakadt a hétvégi ellenőrzéseken

Létrehozva
Ittas járművezetés miatt tizenhat vezetői engedélyt vettek el a rendőrök Borsod-Abaúj-Zemplén megyében az elmúlt hétvégén.

Július 3-a és 5-e között összesen 38 közúti közlekedési baleset történt a megyében, ami 12 alkalommal személyi sérüléssel is járt. Egy esetben pedig Polgár külterületén, a Tisza-hídon tragédiát okozott a motoros szabálytalan előzése.

A rendőrök hétvégi ellenőrzéseik során 16 vezetői engedélyt vettek el ittas járművezetés miatt. Ez utóbbiak között volt olyan motoros, akinél a vele szemben alkalmazott alkoholteszter - bűncselekmény kategóriában - pozitív értéket mutatott.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya felhívja a figyelmet, hogy aki ittasan vagy kábítószer hatása alatt járművet vezet, elfogadhatatlan kockázatot vállal, és mások életét is veszélyezteti!

Ez is érdekelhet

Kitört a háború egy kompon
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Előkészítő ülésen hozott ítéletet a Miskolci Járásbíróság egy Sajó folyón közlekedő kompon történt konfliktus ügyében.
Kezdd a tavaszt véradással
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
A Magyar Vöröskereszt a vérellátás zavartalan biztosítása érdekében újabb véradásokat szervez március első hetében Miskolcon és a vármegye több településén.
Csomagautomatákat tört fel a borsodi férfi
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Mezőkövesdi Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki a megalapozott gyanú szerint több településen is csomagautomatákat tört fel.
Először Borsodban dörrent meg az ég
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Miskolcot is elérte az országban tomboló zivatarhalmaz.