Ugrás a tartalomra

Értékeltek a BOKIK-ban

Létrehozva
A miskolciak több mint kilencven százalék úgy véli, a város gazdasági fejlődéséhez további beruházások szükségesek – derül ki a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közvélemény kutatásából.
Kép
bokik_kozvelemenykutatas_250604_mitv_01.jpg

Hármasnál is gyengébb érdemjegyet adnának a miskolciak a térség gazdasági fejlettségére a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara reprezentatív közvélemény-kutatása szerint. Az online kérdőívet több mint ötszázan töltötték ki májusban. A felmérés eredményeit a BOKIK elnöke ismertette szerdán. 

– Szerettük volna megnézni, hogy egy reprezentatív felmérésben Miskolc közvéleménye hogyan is foglalkozik ezzel. Ami nagyon örvendetes, hogy teljes az egyetértés, hogy beruházni kell, anélkül nincs jövő, anélkül nem lehet itthon tartani a fiatalokat, anélkül nem lehet munkahelyeket teremteni – fogalmazott a Miskolc Televíziónak Bihall Tamás.

Az elnök hozzátette, a válaszadók több mint hetven százaléka támogatna egészségügyi, oktatási, tudományos vagy könnyűipari fejlesztéseket. A feldolgozóipar, építőipar és műszaki területek is népszerűek voltak. Az új beruházások legnagyobb előnyének a fiatalok megtartását, munkahelyek létrehozását, gazdasági élénkülést és az életszínvonal javulását tartják.

Kép
bokik_kozvelemenykutatas_250604_mitv_02.jpg

A sajtótájékoztatón Csöbör Katalin országgyűlési képviselő is részt vett, aki kiemelte: a kutatás egyértelműen azt mutatja, hogy a miskolciak számára kiemelten fontosak a munkahelyteremtő beruházások.

– A kormánnyal 2010-től dolgozunk egy olyan infrastrukturális fejlesztéshez, hogy minél több beruházó érkezzen az országba, így Miskolcra is most a százötven új gyár program keretében is nagyon örülünk, hogy egy nagy vállalat választotta Miskolcot, egy olyan vállalat, a Halms Hungary, ami fontos autómárkáknak, például a BMW-nek, a Mercedesnek, a Volvonak és a Teslának is beszállítanak – fogalmazott a Fidesz-KDNP politikusa. 

Hozzátette, az új gyár ezer munkahelyet teremthet, és lehetőséget ad a helyi cégeknek is a bekapcsolódásra. Elmondása szerint a cég vezetése úgy nyilatkozott, szívesen részt vennének a város közösségi és kulturális életében is, ami új lendületet adhat Miskolcnak.

Ez is érdekelhet

Mezőkövesdi HTP
Tizenhétszer riasztották a tűzoltókat egy nap alatt Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Tizenhétszer avatkoztak be kedden Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében a hivatásos tűzoltók a lángoló növényzet miatt. A tűzzel érintett területek néhány négyzetmétertől tíz hektárig terjedtek.
Vitézy Dávid és Magyar Péter. Fotó: Kovács Márton/MTI
Elkezdődhet a Tiszaújváros-Miskolc-Kazincbarcika tram-train előkészítése
Borsod-Abaúj-ZemplénBelföldGazdaság
A Tisza-kormány által meghirdetett, 2035-ig mintegy 3550 milliárd forintos keretből megvalósuló Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv részeként elkezdődhet a Tiszaújváros–Miskolc–Kazincbarcika tram-train rendszer előkészítése.
véradás
Akár három ember életét is megmenthetjük véradással ezen a héten is
Borsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Miskolcon kívül Alsóbereckin, Erdőbényén, Izsófalván, Kurityánban és Ongán nyílik lehetőség véradásra július 21. és 24. között.
Fokozott rendőrségi ellenőrzést tartanak szerdán és csütörtökön az egész megyében
Borsod-Abaúj-Zemplén
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője fokozott ellenőrzést rendelt el július 22-én 7 órától július 23-án éjfélig.