Ugrás a tartalomra

Megszűnt a Sajón az árvízvédelmi készültség

Létrehozva
A legfrissebb jelentés szerint elmúlt az árvízveszély a vármegye folyóin, patakjain, a még bő vízzel a holtágakat töltik fel.
Kép
A Sajó folyón III. fokú árvízvédelmi készültség van érvényben. Fotó: ÉMVIZIG
Megszűnt a veszély, feloldották a forgalomkorlátozásokat. Fotó: ÉMVIZIG (illusztráció)

Az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság (ÉMVIZIG) működési területén a Sajó folyón is megszűnt az árvízvédelmi készültség. A Bódva-patakon helyi vízkár-elhárítási készültség van érvényben, amely várhatóan a mai nap, azaz vasárnap folyamán véget ér.

A Sajó áradása miatti időszakos útlezárásokat mostanra mindenhol feloldotta a Magyar Közút Zrt.

Amíg a vízszintek lehetővé teszik, az ÉMVIZIG folytatja a holtágak, csatornák gravitációs vízpótlását.

Ez is érdekelhet

Egy tanösvény minden hétre – a Kilátóban a bükki túraútvonalak nyomában
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcÉletmódEgészségSzabadidőKörnyezet
A Kilátó vendége Bíró Tibor, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság ökoturisztikai és környezeti nevelési osztályvezetője, aki a Bükk ismert és kevésbé ismert arcát mutatja be.
mezőkeresztesi gólya
Horror Mezőkeresztesen: nem ritkák a véres harcok a gólyáknál
Borsod-Abaúj-Zemplén
Szétvert fejjel, súlyos sérülésekkel zuhant ki a fészekből két mezőkeresztesi kisgólya, miután egy idegen gólya rátámadt a fészekben lévő fiókákra. A szakértő szerint a gólyák közötti kíméletlen harcok nem ritkák, a mostani eset azonban kirívónak számít.
Citromsárgába borult Borsod
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföld
Figyelmeztető előrejelzést adtak ki Borsod-Abaúj-Zemplén területére kedd éjfélig.
AI-val manipulált fotókkal próbálta megtéveszteni a NAV-ot egy borsodi vállalkozó
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Mesterséges intelligenciával, szerkesztőprogrammal manipulált fotókkal akarta kijátszani a NAV Borsod-Abaúj-Zemplén megyei munkatársait egy vállalkozó.