Ugrás a tartalomra

228 új tabletet ad a Pöttyös Túró Rudi gyártója iskolásoknak

minap.hu
Utoljára módosítva
2020. május 21. csütörtök 11:12
A FrieslandCampina Hungária olyan hátrányos helyzetű családoknak szeretne segíteni, ahol számítógép híján a gyerekek kimaradnak a digitális oktatásból. Az adomány, amely lehetőséget ad a digitális felzárkózásra, az Ökumenikus Segélyszervezet és helyi segítő szervezetek segítségével jut el a szabolcsi és a borsodi rászorulókhoz. Az adományban részesülnek az alsózsolcai Symphonia Alapítvány iskolájának rászoruló, alsó tagozatos diákjai is, akik egy szimfonikus zenei koncerttel köszönték meg a felajánlást.
Fotók: Végh Csaba

A digitális oktatásra használható táblagépekkel, 228 darab új Huawei tablettel segíti a nélkülöző családokat a FrieslandCampina Hungária. A Pöttyös Túró Rudi és a Milli tejtermékek gyártója azért ajánlotta fel a tableteket, hogy a hátrányos helyzetű családokban élő gyerekek alkalmas eszköz híján ne maradjanak ki a digitális oktatásból, sőt, a nyári szünet alatt alkalmuk nyíljon a felzárkózásra. A tejipari cég adománya a borsodi Alsózsolcára, a szabolcsi Baktalórántházára és Friesland üzemének otthont adó Mátészalkára kerülnek. Az alsózsolcai rászoruló gyermekek május 20-án vehették át az eszközöket egy ünnepélyes átadó keretében, amelyen részt vett Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, Dr. Kupper András, a Symphonia Alapítvány képviselője és Szautner Péter, a FrieslandCampina Hungária Zrt. vezérigazgatója. 

„Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a diákok egyharmadához nem vagy csak erősen korlátozottan juthat el az online távoktatás, miközben Budapesten és Győr-Moson-Sopron megyében ez az arány egytized” – áll a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Közgazdaság-tudományi Intézetének friss elemzésében, amely azt vizsgálta, hogy a koronavírus járvány miatt az oktatásban hozott intézkedések milyen nehézséget okoznak a legszegényebb körülmények között élő családoknak, és ez milyen társadalmi károkat tud okozni. 

„A FrieslandCampina mátészalkai tejüzeme révén felelős gazdasági szereplője a Szabolcs-Szatmár-Beregi térségnek. Beruházásaink, több száz alkalmazottunk és beszállítónk által hozzájárulunk a térség gazdaságának és agráriumának fejlődéséhez. Tudjuk, hogy az oktatás, valamint a digitális világhoz való hozzáférés elengedhetetlen a gyermekek fejlődéséhez és sikeres jövőjéhez, ezért a nekünk otthont adó térség érdekében fontosnak tartjuk, hogy a jelenlegi nehéz helyzetben a rászoruló családok segítségére legyünk, hogy minél több gyereknek így adjunk esélyt a felzárkózásra” – mondta Szautner Péter, a FrieslandCampina Hungária vezérigazgatója. 

Abban, hogy a legmegfelelőbb helyre kerülhessenek az adományok, az Ökumenikus Segélyszervezet is segíti a vállalatot. A Segélyszervezet családok átmeneti otthonai, tanodája, illetve a közösségi programokat működtető intézményei részesülnek a felajánlásban. Az általuk elért gyerekek a gépeknek köszönhetően részt vehetnek digitális alapképzésen, megismerhetik a tabletek használatát és azt, hogy azok hogyan segíthetik a tanulásukat. 

„Az Ökumenikus Segélyszervezet kiemelt célkitűzése, hogy valódi esélyt kínáljon a hátrányos helyzetű gyermekeknek a felzárkózásra. A járvány miatt kialakult helyzetben most ebben minden korábbinál nagyobb szerepe van a digitális eszközöknek, ezért munkatársaim óriási örömmel fogadták a FrieslandCampina felajánlását. A Segélyszervezethez eljuttatott tabletek országszerte 10 intézményünkben – átmeneti otthonokban, közösségi pontokon, tanodákban - fogják betölteni fontos küldetésüket. A gyerekek ezek segítségével tanulnak majd, illetve az eszközökkel munkatársaink segítik a kisdiákokat a digitális alapkompetenciáik fejlesztésében is” – mondta az adomány kapcsán Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet kommunikációs igazgatója. 

Hatodikban és nyolcadikban az online nem elérhető diákok több mint 40 százaléka a bukás határán táncolt matematikából. Azok a gyerekek, akik már korábban is a bukás határán álltak, online oktatás és aktív szülői segítség hiányában aligha tudják teljesíteni az év végi tanulmányi követelményeket - olvasható a KRTK KTI elemzésében. A tanulmány arra mutat rá, hogy egy esetleges bukás behozhatatlan lemaradást okoz a diákoknak, amennyiben pedig ez tömeges, konzerválja a társadalmi különbségeket és nehéz helyzetbe hozza az adott térségeket. Ezért társadalmi szempontból is fontos, hogy a hátrányos helyzetű gyermekek is hozzáférhessenek az online oktatáshoz.
 

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!