Ugrás a tartalomra

Akkor és most... - a Singer-palota

Létrehozva
A képeslap a Singer-palotát, vagyis a mai Tulipán tömb központi épületét ábrázolja.
Kép
akkor és most. tulipán ház

A Széchenyi és a Király utca sarkán álló kétemeletes lakó-üzletház 1908 és 1910 között épült, terveit dr. Singer Henrik orvos felkérésére Korach Miksa készítette el. Az épület történetéhez szorosan hozzátartoznak a benne működött üzletek: Zechner Lipót üvegkristályüzlete, Stern és Handelsmann textil-nagykereskedése, Patay Rudolf csemege- és fűszerüzlete, aztán az 1930-as években a „Megváltóhoz” címzett gyógyszertár, Korach Lajos illatszerüzlete, Winder Jenő férfiruha-kereskedése, Berger Bernát könyv- és papírüzlete. A földszinten mindkét oldalon, a 2010-es években is, üzletek működnek, legjellegzetesebb a sarkon nyíló Tulipán Divatház. Az épület ma a „Tulipán tömb” legfontosabb egysége. A több lakóházból álló épületegyüttest úgynevezett tömbrehabilitáció során újították fel teljesen, mégpedig igen magas színvonalon. Ehhez hasonló komplex tömbrehabilitáció azóta is csupán kevés helyen valósult meg a Széchenyi utcán.

Kép
akkor és most. tulipán ház

(Tajthy Ákos szövege, Sáfrány Gy. József képeslapja, Mocsári László fotója)

Címkék

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Buborékok
Kritikus hét a Miskolci Nemzeti Színházban
MiskolcKultúra
Magyarország húsz elismert kritikusa érkezett a héten Miskolcra.
Kavecsánszki Gyula. Fotó: Pozsgai Péter/MMA
Bemutatták Kavecsánszki Gyula Garadna-kötetét Miskolcon
MiskolcKultúra
Miskolcon mutatták be Kavecsánszki Gyula Garadna népi építészetét feldolgozó kötetét, amely a művészet és a tudomány eszközeivel tárja fel a település értékeit, és a helyi közösségek megőrző erejére hívja fel a figyelmet.
Városház tér parkoló
Ideiglenes lezárják a Városház téri parkolót
Miskolc
A Miskolci Városgazda tájékoztatása szerint ideiglenesen lezárják a Városház tér 3–11. szám alatti parkoló ki- és behajtó szakaszát.
Láda Balázs (képünkön a játékosok mögött) maradt a Macik vezetőedzője. Fotó: magánarchívum
Lehullt a lepel: ő vezeti a DVTK Jegesmedvét csapatát
MiskolcSport
Nem tévedtünk: a régi-új szakember folytatja a munkáját.