Ugrás a tartalomra

Akkor és most…: a Tiszai pályaudvar peronjai

Létrehozva
Manapság igencsak más kép fogadja azokat, akik a Tiszai pályaudvaron várakoznak vonatjukra, az első perontető a régi képeslap tanúbizonysága szerint még fából készült, és rövidebb is volt, mint a jelenlegiek. 
Kép

A Tiszai pályaudvar hátsó, a peronok felé néző homlokzata viszont így is jól kivehető. Maga a fogadóépület egyébként 1901-ben épült meg Pfaff Ferenc tervei alapján, eklektikus, angol romantikus stílusban (az építész nevét őrzi az állomás melletti, az Y-híd felé vezető szűk utca is). A műemlék épületet utoljára 2003-ban újították fel, megtartva az eredeti hangulatot. Azt megelőzően 1963-ban végeztek jelentős munkálatokat a pályaudvaron, ekkor épültek aluljárók (erre hivatkozva el is bontották a fogadóépület keleti szárnyát, és csak 1988-ban építették vissza azt). Ugyancsak 1963-ban készültek el a jelenleg is látható vasbeton perontetők, melyeket 2016 és 2019 között korszerűsítettek.

Kép

(Tajthy Ákos szövege, dr. Sáfrány Gy. József képeslapja, Horváth Csongor fotója)
 

Címkék

Ez is érdekelhet

Aktív + mozgásprogramok az Avasi Kilátónál
Újra elhagyják az Avast – ezúttal a Bükk kapujába várnak az Aktív+ programok
MiskolcSportSzabadidő
Június 27-én, szombaton a különleges hangulatú Szeleta Parkba költöznek az Aktív+ programok, ahol a mozgás, a természet és az aktív kikapcsolódás kerül a főszerepbe. Erdő, őskori hangulat, friss levegő és egy egyedülálló atmoszféra vár az érdeklődőkre – azaz minden adott egy tökéletes nyári Aktív+ naphoz.
Egy kihívást hirdet
MiskolcGasztroSzabadidő
Fejtörők, vaktesztek, izgalmas kvízek és értékes nyeremény várja azokat, akik július 11-én részt vesznek a Fekvő Róka Cukrászda rendhagyó csapatversenyén. A jó hangulatú délutánon a tudás, a kreativitás és az összefogás egyaránt fontos szerepet kap.
Fokozódik a kánikula, és hol van még a vége?
Miskolc
Kánikula sok napsütéssel – ilyen lesz az időjárás szerdán.
Hibaelhárítás a belvárosban, megváltozott a forgalmi rend
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról szerda reggel.