Ugrás a tartalomra

Egy emberként segít az MVK az Ukrajnában élőknek

Létrehozva
Az akcióhoz a közlekedési cég több mint ötven munkatársa csatlakozott.

Kép
Gadnai-Bodnár Éva és Csüriné Ficsura Andrea az Ukrajnában maradt lakosság számára gyűjtött adománnyal. Fotó: Juhász Ákos

Az Ukrajnában maradt lakosoknak és az ott harcoló katonáknak gyűjtöttek adományokat a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. dolgozói és adakozó kedvű miskolciak. Az akció ideje alatt több tálcányi konzerv, üdítő, bébiétel, tisztálkodószer és higiéniai termék, illetve rengeteg plüss játék gyűlt össze.

Az MVK operatív igazgatója a minap.hu-nak elmondta, a cég dolgozóitól egyébként sem idegen a jótékonykodás, rendszeresen segítenek beteg gyermekeknek, menhelyeknek és állatvédő egyesületeknek is.

- A háború kitörése után néhány nappal már egyértelmű volt a kollektíva számára, hogy valahogyan segíteni szeretnének a rászorulóknak, ezt követően hirdettünk meg egy gyűjtést az Ukrán Nemzetiségi Önkormányzattal közösen, annak érdekében, hogy azoknak segíthessünk, akik a háború sújtotta Ukrajnában maradtak – mondta Gadnai-Bodnár Éva.

Ehhez az akcióhoz csatlakoztak az MVK hölgy munkatársai is, akik közül több mint ötvenen ajánlották fel a cégtől nőnapi ajándékként kapott vásárlási kártyájukat a menekülteknek, mivel nekik most nagyobb szükségük lenne rá.

- Elkezdtünk beszélgetni munkatársakkal, hogyan tudnánk segíteni, így jött az ötlet, hogy a vásárlási utalványokat felajánlanánk. A kezdeményhez nagyon sokan csatlakoztak, a végén már facebook-csoportot kellett létrehozzunk az akció koordinálására – mondta el Csüriné Ficsura Andrea, a közlekedési vállalat értékesítési és társasági kapcsolatok irodájának vezetője.

Az adományokat a miskolci ukrán nemzetiség önkormányzat juttatja majd el a rászorulóknak.

Ez is érdekelhet

Avasi Borangolás szombat este
Bor, zene, miskolci panoráma: jön az Avasi Borangolás – és idén még nagyobbat szól
MiskolcKultúraGasztroSzabadidőKörnyezet
Három nap, közel száz borászat, nyitott pincék, koncertek és egy kis tudomány is – az Avas idén tavasszal is megmutatja, miért érdemes felkaptatni a dombra.
Két helyszínen is környezettudatos programokkal készül a HungAIRy Miskolcon
MiskolcOktatásKörnyezet
A héten két alkalommal is kitelepül a HungAIRy LIFE IP miskolci Ökomenedzser irodája, ahol a levegőminőség és a komposztálás témájában várják az érdeklődőket.
kuvik a miskolci éjszakában
Ismét feltűnt a különös hang az Avason
Miskolc
Az éjszaka csöndjét ismerős hang zavarja meg újra a miskolci Avason.
A miskolci ügyvédi kamara egykori székháza.
A miskolci jogász, aki legyőzte a miniszterelnököt
Miskolc
Hogy kit neveztek Miskolc bölcsének, az kiderül Nagy Attila helytörténész, a Mit Miskolc Adhatott Blog szerkesztőjének az írásából.