Ugrás a tartalomra

Elindult a szavazás - Idén is a miskolci adventi villamos lesz Európa legszebbje?

Létrehozva
A voksolás elindult, önök dönthetnek arról, hogy idén is Európa legszebb adventi villamosa a miskolci.

 

Adventi villamos verseny

Hatodik alkalommal hirdette meg az MHD86 nevű cseh portál nemzetközi versenyét, amelyben Európa legszebb adventi villamosát keresik. Az elmúlt öt évben a miskolci járat győzött a megmérettetésen, a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. és Miskolc közösségének legnagyobb örömére.

Az idei szavazáson tizenkét ország harminckét villamosa versenyez az Európa legszebb adventi villamosa címért. Szavazni ide kattinva lehet, az oldal alján Miskolcot kell bejelölni, ezután – a korábbi évekkel ellentétben – e-mail-címet szükséges megadni, valamint, hogy feliratkozunk-e az oldal hírlevelére (ano=igen, ne=nem). Végezetül a „Hlasujte” (Küldés) gombra kattintva szavazhatunk.

Az elmúlt évektől eltérően a cseh portál ez alkalommal nem mutatja meg a szavazatok aktuális állását, csak a végeredményt fogják közzétenni.

Ahogyan az ismert, a miskolci adventi villamos az első adventi gyertya meggyújtásától közlekedik egészen vízkeresztig, vagyis 2023. január 6-áig. A kívülről már jól ismert mézeskalács házikó ban idén is a Szépség és a szörnyeteg mese szereplői: Belle, a Szörnyeteg, Kanna mama, a gyertyatartó és Csészike fogadják az utazóközönséget.

Ez is érdekelhet

NKA Universitas Pécs - DVTK HunTherm Fotó: MKOSZ
Esélye sem volt a Diósgyőrnek, újabb ezüst
MiskolcSport
A DVTK HunTherm a bajnoki döntő harmadik meccsét játszotta. Az NKA Universitas Pécs ezúttal is legyőzte a DVTK HunTherm együttesét, így utóbbiaknak be kellett érniük az ezüstéremmel.
David-szarvas borjak születtek Miskolci Zoo
Meglátogattuk a miskolci újszülötteket
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A kicsik április elején születtek.
hősökre emlékeztek Miskolcon. Fotó: Rogosz Péter
Amikor a sziréna volt az utolsó hívás – hősökre emlékeztek Miskolcon
Miskolc
A szirénák hangja ezúttal nem riasztást, hanem emlékezést jelentett Miskolcon.
Láda Balázs, a Macik régi-új vezetőedzője. Fotó: magánarchívum
A Macik teljesítették kitűzött céljaikat
MiskolcSport
Láda Balázs vezetőedző értékelte a DVTK Jegesmedvék gárdáját, beszélt az Erste Liga színvonaláról és esetleges bővítéséről is.