Ugrás a tartalomra

Nyugdíjemelés jön július elejétől

Létrehozva
Ezt a csütörtöki kormányinfón jelentették be. Az emelés mértéke közel 4 százalék.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a kormányinfón elmondta, a szerdai kormányülésen megállapították, hogy a háború miatt egész Európában magas az infláció. Az árak növekedésével az árstop intézkedés jelentősége is nő, ami több mint 5 százalékkal csökkentik az inflációt - árstop nélkül 13 százalékos lenne az infláció. Az árstop marad júliusig - ezt Orbán Viktor miniszterelnök jelentette be szintén szerdán.

A nyugdíjemelésről is döntött  a kormány. A jelenlegi előrejelzések szerint 8,9 százalékos lehet az éves infláció, ami jelentősen magasabb, mint az év eleji 5 százalékos. Mivel az eltérés jelentős, 3,9 százalékos emelés jön július elejétől. A miniszter azt is elmondta, hogy a nyugdíjasok júliusban visszamenőlegesen megkapják a január-júniusra vonatkozó különbözetet, tehát egyösszegű nyugdíjkorrekció is érkezik majd, valamint júliustól az emelt nyugdíjösszegekre lehet számítani.

2022 januárjában 165 ezer forint körül alakult az öregségi nyugdíj átlagos havi összege. Ez alapján júliustól 6400-6500 forinttal kaphat többet, aki az átlagos nyugdíjösszeget kapja, illetve visszamenőleg 38-39 ezer forintos egyösszegű korrekciót kaphatnak a magyar idősek.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
I. Miskolci Tartalékosok Családi Napja
"Vigyázz! Pihenj!" - családi napon kapcsolódtak ki a város tartalékosai
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Rendvédelmi Technikum Stromfeld Kollégiumának zöldterülete adott otthont a miskolci tartalékosok első családi napjának.
Magyarország legnagyobb curlingcsarnoka készülhet el Miskolcon
MiskolcSportSzabadidő
A város alpolgármestere közösségi oldalán osztott meg képeket a készülő beruházásról.
A képzőművészet nindzsája: díjazták a grafikust
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldKultúra
A grafikusok a kultúra frontvonalán teljesítenek, a munkájukat azonban kevésszer ismerik el: a képzőművészet nindzsáiként nesztelenül, láthatatlanul dolgoznak.
Nem a pénteken érkezett hidegfront lett a megváltó
Miskolc
A címbeli állítás mind a hőmérsékleti, mind pedig a csapadékviszonyok szempontjából elmondható. Szombatra csak átmenetileg és csupán árnyalatnyit lesz visszafogottabb a meleg, vasárnap ismét melegszik az idő.