Ugrás a tartalomra

Orbán Viktor: folyamatosan tárgyalunk, és egy jó "dealt" fogunk kötni az Egyesült Államok új kormányzatával

Létrehozva
Nehéz hónapok előtt áll az Európai Unió, de mi mindig is tudtuk, hogy Trump elnök vissza fog térni, ezért felkészültünk. Folyamatosan tárgyalunk, és egy jó "dealt" fogunk kötni az Egyesült Államok új kormányzatával. A brüsszeliek pedig megehetik, amit főztek! - írta a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

Orbán Viktor hozzátette, hogy hétfőn tartották Brüsszelben az első európai uniós csúcstalálkozót Trump elnök beiktatása óta. "Furcsa összejövetel volt. Brüsszelben mindenki látja, hogy jön a Trump-tornádó, de a legtöbben még azt hiszik, ők megúszhatják. Nem fogják" - fogalmazott a miniszterelnök.


 

Hozzátette, hogy Donald Trump 14 nap alatt néhány intézkedéssel máris a feje tetejére állította a világot. "Amerikában vége van a gender-őrületnek, vége van a globalista Soros-szervezetek finanszírozásának, vége van az illegális migrációnak, és vége van az orosz-ukrán háború támogatásának is. Vagyis vége van mindennek, amit a brüsszeli bürokraták az elmúlt években megpróbáltak lenyomni a torkunkon" - írta.

"De van itt még más is. A világkereskedelem eddig ismert szabályainak is búcsút inthetünk. Trump elnök ki fog állni az amerikai érdekekért, Európa ellenében is. Nehéz hónapok előtt áll az Európai Unió és kemény hónapok elé néznek a brüsszeli bürokraták" - figyelmeztetett.

Megállapodást, egy "dealt" kell kötnünk, hogy meg tudjuk őrizni a gazdasági kapcsolatainkat az Egyesült Államokkal. Igazán jó "dealt"pedig azok tudnak kötni, akik nem csak ismerik, de tisztelik is egymást - hangsúlyozta a miniszterelnök.

(MTI)

(Borítókép: Budapest, 2024. december 21. Orbán Viktor miniszterelnök évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tart a Karmelita kolostorban 2024. december 21-én. MTI/Máthé Zoltán)

Ez is érdekelhet

Miskolc két forgalmas csomópontján nem üzemelnek a fényjelző berendezések
Miskolc
Augusztus 25., kedd, 16 óráig a Vologda utca–Dayka Gábor utca, valamint a Kis-Hunyad utca–Dayka Gábor utca kereszteződésében található fényjelző berendezések karbantartását végzik, ezért nem üzemelnek.
A hosszú élet titka – 90. születésnapján köszöntötték Hodobay Györgyöt
MiskolcÉletmód
Kilencven év, három gyermek, öt unoka és két dédunoka – egy tartalmas élet, amelyben a munka, a család, a kertészkedés és a jókedv egyaránt fontos szerepet kapott.
Guzi Blanka szerdán hajnalban kezd
MiskolcSportVilág
Öttusa: héttagú magyar csapat szerepel a Kínában zajló felnőtt világbajnokságon.
Egy éjszakára futók vették birtokba Miskolcot - szombaton sikerrel debütált a Night Run
MiskolcSportSzabadidő
Különleges látványt nyújtott augusztus 22-én este Miskolc: a várost átszelő villamosvonal mentén futók százai indultak el a Szent István térről. Az első alkalommal megrendezett Night Run Miskolc három távján összesen 473 versenyző ért célba, az esemény előkészítésében és lebonyolításában pedig közel 150-en vettek részt.