Szarvasbőgés-hallgató vonatozást rendeztek Pálházán
A 2021. évi Vadászati Világkiállításra való felkészülés jegyében lezajlott programon két nap alatt csaknem kétszázan vettek részt. A rendezvényre jegyet váltók kisvonattal utaztak Pálházáról Kemencepatakra és Kőkapura.
A szervezők különféle, vadászati érdekességeket bemutató programokkal, solymász és vérebes bemutatóval, vadászetikai ismeretekről és trófeákról szóló előadással készültek. A kisvonatút során - egy erdei tisztásnál megállva - lehetőség nyílt a szarvasbőgés-hallgatásra is.
A visszaúton szintén Kemencepatakon, két gímbika terítékét tekinthették meg a résztvevők, megismerve a terítékkészítés, valamint az elejtett vadnak kijáró tiszteletadás írott és íratlan szabályait.
Az ÉSZAKERDŐ Zrt. hasonló programmal készül másik kisvasútján, a Lillafüredi Állami Erdei Vasúton is – a Vadászkürt Expressz szeptember 26-án indul Garadnára, a programra helyek még foglalhatók a kisvasut@eszakerdo.hu e-mail címen.