Ugrás a tartalomra

Több mint egymilliárd forintot kap Miskolc a Barlangfürdő helyreállításának első ütemére

Létrehozva
1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a Barlangfürdő újjáépítésének első ütemére - osztotta meg a hírt a közösségi médiában Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere.
Kép
barlangfürdő
Fotó: Mocsári László

Amint arról korábban beszámoltunk, január közepén Miskolcon tartotta meg soron következő plenáris ülését az Építési és Közlekedési Minisztérium delegációja Lázár János építési és közlekedési miniszter vezetésével. A kihelyezett ülésen elsősorban Miskolcot érintő fejlesztésekkel kapcsolatban egyeztettek. Ezt követően a miniszter és Tóth-Szántai József polgármester a sajtó előtt is beszámolt az ülés eredményeiről.

A sajtótájékoztatón elhangzott, január 31-ig egymilliárd forintot utal át a kormány a városnak az első ütem megvalósításához. Ennek eredményeként június 30-ra beindítják a Barlangfürdőt – ígérte Lázár János, aki hozzátette, ez nem a végső megoldás, nagyobb forrásra van szüksége a létesítménynek ahhoz, hogy képes legyen szintet lépni.

A polgármester elmondta, a Barlangfürdő újraépítése kapcsán több mint tizenöt egyeztetés történt már egy külön szakértői csapattal. Kifejtette, nem csak egy tetőt és a gépészetet cserélnék le, hanem szintet is lépnének. Mindezt négy ütemben tervezik megvalósítani, az első ütem a nyitás lesz.

Csütörtök este facebook oldalán jelentette be Tóth-Szántai József polgármester, hogy a Barlangfürdő újjáépítésének első üteméne 1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc. 

A támogatás formájáról és pontos összegéről szóló hivatalos kormányhatározat a Magyar Közlöny csütörtökön megjelent számában olvasható
 

 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
MLSZ vármegyei éremátadó ünnepség
Érem és serlegeső a díjkiosztó ünnepségen
MiskolcSport
Miskolcon csütörtökön délután tartották a Magyar Labdarúgó Szövetség Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Igazgatóságának hagyományos éremátadóját.
Képgaléria
Évadzáró társulati ülés a Miskolci Nemzeti Színházban
A közönség és a társulat is ugyanazt a színművészt és balettművészt látta a legjobbnak idén
MiskolcKultúraSzabadidő
Több mint négyszáz előadást láthatott a Miskolci Nemzeti Színház közönsége a 202. évadban, a nézők száma pedig elérte a 125 ezret. A szerdai évadzáró társulati ülésen három új színészt is bemutattak, akiket szeptembertől láthatunk a teátrumban. Emellett a közönség és a társulat szavazatai alapján díjjal ismerték el a legjobbnak ítélt művészeket.
Öt órán át szól majd
MiskolcKultúra
Folytatódik a jótékonysági koncertsorozat a Múzeumok éjszakáján az Avasi református műemléktemplomban. Most egykori és jelenlegi bartókos növendékek és tanárok fognak össze a Zenepalota orgonájáért.
Képgaléria
A Miskolci Egyetem első elektromos versenyautója
Bemutatták az Electric Racing Miskolc első elektromos versenyautóját
MiskolcOktatás
Mérföldkőhöz érkezett az Electric Racing Miskolc csapata: bemutatták a Miskolci Egyetem első elektromos Formula Student versenyautóját, az ERMe–01-et. A hallgatók közel négy éven át dolgoztak a jármű fejlesztésén.