Ugrás a tartalomra

Táblát kapott a nagylevelű hárs

Létrehozva
Egy csaknem 170 éves hársfa megbecsülését célzó táblát avattak az Újgyőri főtéren.
Kép

A nagylevelű hársfát még az 1850-es években ültette Obholczer Emil vasgyári hengerműves a háza udvarára, ahol később gyógyszertár működött. 1984-ben, a Bükk Áruház építésekor kivágásra ítélték a fát, ám egy gyármérnök közbenjárására megmenekült a fa.

A Zöld Kapcsolat Egyesület és Favédelmi Munkacsoport Miskolc a város jelentős fáinak felkutatására pályázatot írt ki. Tíz jelentős fát találtak a helyi lakosok közbenjárására. A fák körülményeinek javítása és jelentőségükre való figyelem felhívása érdekében akciók kezdődtek, melynek egyik állomásaként pénteken táblát helyeztek el a nagylevelű hársfa melletti épületre, emlékeztetve az arra járókat a növény ökológiai értékére.

Ez is érdekelhet

Így védekezhetünk a levéltetvek ellen
Környezet
Van, ahol már megjelentek a kártevők.
 Gróf Serényi Béla kőrisfája
Gróf Serényi Béla kőrisfája az Év Fája címért szállt harcba
KörnyezetBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidőBulvár
Döntőbe jutott az Év Fája versenyben Gróf Serényi Béla kőrisfája. A putnoki, közel százötven éves fára június 30-ig lehet szavazni.
Év Fája verseny öreg bükkfa
A Bükk 250 éves bükkfája az Év Fája címért versenyez
KörnyezetMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidő
Döntőbe jutott az Év Fája versenyben a Bükki Nemzeti Park 250 éves bükkfája. A Szarvas-kúti rét ikonikus fájára június 30-ig lehet szavazni.
125 éve nem volt ilyen rossz a helyzet
KörnyezetMiskolcBelföldGazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
Több mint száz éve nem hullott ilyen kevés csapadék Magyarországon. Az úgynevezett májusi „zöldár” is elmaradt, ami tovább nehezíti a gazdák helyzetét.